У Тернополі робитимуть протези для учасників АТО

vlcsnap-2014-08-06-16h46m43s134У Тернополі робитимуть протези для учасників АТО, які постраждали під час бойових дій. До центру протезування і реабілітації інвалідів “Разан” вже звернулося двоє постраждалих під час бойових дій – мешканці Рівного та Івано-Франківська. Протези їм зроблять безкоштовно.

В центр протезування і реабілітації “Разан” тиждень тому звернулися за допомогою. Просили зробити протези учасникам АТО – хлопцям з Рівного та Івано-Франківська. Одному треба протез стегна, а іншому – дві руки і гомілку.

– Це складні ушкодження, до нас вони приїдуть після психологічної реабілітації. Процедуру отримання виробів для таких людей спростили. Там не треба направлення, не треба програми реабілітації, тільки треба заключення ЛКК. Будуть готові в психологічному плані, будуть здійснені всі моменти документальні підтвердження – приїжджають, ми протезуємо, – пояснює директор центру протезування і реабілітації “Разан” Олександр Цісар.

Постраждалі під час бойових дій можуть звертатися в центр протезування і реабілітації “Разан” у Тернополі, там безкоштовно допомагають усім учасникам АТО.

– Зараз є безліч громадських організацій, які займаються людьми з АТО. Є представники, вони телефонують до нас, питають чи ми готові зробити протез от такій людині. Ми завжди готові і чим більше людей сюди приїде – ми всіх задовольнимо. Безкоштовно це все робиться, жодної копійки ніхто не буде платити. І проведеться ще й якась фізична реабілітація з цими людьми, – говорить Олександр Цісар.

Центр протезування і реабілітації “Разан” працює у Тернополі з 2001 року. Там протезують верхні та нижні кінцівки, виготовляють і реалізовують ортопедичні вироби та засоби реабілітації, ортопедичне взуття та взуття на протези. Обслуговує зараз центр більше 5 тисяч людей, щороку виготовляють від 170 до 200 протезів.

– Важливим напрямком нашої діяльності є напрямок ортезування. Також ми виготовляємо дуже багато ортопедичних виробів, зокрема для дітей шкіл ДЦП, з якими ми співпрацюємо. Це з Тернополя, а також навчально-реабілітаційного центру міста Івано-Франківськ, з яким ми також плідно співпрацюємо. Протезуємо людей з інших областей: Івано-Франківської, Рівненської, Волинської, Хмельницької. В Україні ми вже працюємо фактично в 9-ти регіонах, – каже директор центру “Разан”.

Протези виготовляють впродовж двох тижнів, людині з особливими потребами довго чекати не доводиться. Успіх в протезуванні залежить не лише від якісно виконаної роботи, а й від сили волі людини. Про це, як ніхто, знає Володимир. Він 2 роки тому втратив дві ноги, хлопця переїхав поїзд. Тоді після операції стан в нього був важкий, тепер Володимир на двох протезах ходить і навіть займається спортом.

– Користуюся протезами вже два роки. Ходжу переважно по пару годин зранку, по пару годин з вечора. А так то в них можна бути цілий день. Якщо ж немає двох кінцівок, то бажано трохи більше сидіти, бо якщо багато ходити, то неможливо в тих протезах ходити. А так, то нормально в протезах, не свої ноги, але вже що є. Головне мати силу волі велику і бажання, – говорить Володимир, який користується протезами.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися