Через спеку та війну у тернополян загострюються хвороби

910430_31_0150-200 викликів щодня надходить в центр екстреної допомоги Тернополя. Через сильну спеку, а головно через події в країні, в людей загострюються хвороби. Медики радять не вживати алкоголю, пити багато води і перебувати в прохолодних місцях. Особливо уважно слід стежити за станом здоров’я дітей, літніх людей і хворих.

Чи не найбільше пацієнтів, які звертаються за допомогою до медиків у спеку, мають серцево-судинні захворювання.

– Люди звертають з пониженням артеріального тиску і також з підвищенням, аж до гіпертонічних кризів. Часті серцеві напади, інфаркти міокарда, порушення серцевого ритму. З боку неврологічної симптоматики, люди звертаються з порушенням мозкового кровообігу. Звичайно звертаються і з іншими проблемами: з хворобами органами дихання, порушення функцій кишкового-тракту, травми різного роду, – розповідає заступник головного лікаря центру екстреної допомоги  Ганна Мончак.

Спека небезпечна не тільки сонячними, а й тепловими ударами. Тому, аби вберегтися, потрібно якомога менше часу проводити на сонці, радять медики.

– Я б хотіла більшу звернути увагу таким більш вразливим верствам населення: діткам маленьким, людям похилого віку, вагітним і тим, які вже мають якусь патологію. Часто спостерігаю, коли мами везуть немовлят цілком відкритими під палючим сонцем. В таких діток ще порушені центри терморегуляції, тому до вечора мама вже має наслідки, – каже Ганна Мончак.

Головні убори, одяг з натуральних тканин допоможе легше перенести спеку. У раціоні – менше м’яса та їжі, яка довго перетравлюється і тим самим ще більше перевантажує і без того виснажений організм.

– Їжа має бути легкозасвоювана, неважка, по менше м’ясного, копченого, жареного. Побільше салатів, овочів, фруктів, пити багато рідини. Але правильної рідини. Знову ж таки всі знають наскільки ці газовані напої малокорисні. Але побутує девіз, що хочу і все. Найкраще пити воду, соки, узвар, навіть теплий чи гарячий чай, вчасно випитий зранку – тамує спрагу на довший час, – радить Ганна Мончак.

А ще потрібно мити руки та продукти, куплені в супермаркетах і на ринках. Часто ситуацію ускладнюють самі пацієнти, нехтуючи самопочуттям та займаючись самолікуванням. Особливо це стосується людей з серцево-судинними хворобами.

– Часто надмірна фізична праця, тривале перебування на сонці, провокують серцеві напади, аж до летальних випадків, провокують інфаркти, інсульти. Тому по менше фізичних навантажень і звертатися до лікаря при найменшому дискомфорті у грудній клітці чи з головокружіннями.

Чимало викликів швидкої – безпідставні, кажуть медики і просять також повідомляти, коли пацієнту стає краще і необхідність у швидкій відпадає. А людям із хронічними захворюваннями радять частіше відвідувати своїх дільничних лікарів. Кожна хвилина, яку затрачають медики швидкої допомоги на пацієнта, котрий цієї допомоги не потребує, може коштувати комусь життя.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися