Поради від міліціонерів: вирушаючи на відпочинок, створіть вдома ефект присутності

122367_1200x800Відсутність світла у вікнах, повні поштові скриньки і показники електролічильника – за цими прикметами  злодій визначає, що господарів немає вдома. Тож, вирушаючи на  відпочинок, заздалегідь подбайте про безпеку свого житла та не залишайте крадіям жодного шансу.
Кримінальна практика свідчить, що квартирні злодії попередньо розвідують місце майбутнього злочину. Вони стежать, коли господарі бувають вдома, коли йдуть і приходять.  Часті дзвінки по телефону чи в двері, наче помилилися дверима, також можуть говорити про те, що діє злодійська розвідка. Зловмисники для того, аби переконатися, що вдома тривалий час немає господарів, натягують на ручку вхідних дверей нитку або вставляють сірник. Якщо через кілька днів нитка або сірник залишилися на місці, це означає, що вдома точно нікого немає.
Що ж можна зробити, щоб убезпечити своє житло:
1. Коли залишаєте домівку на тривалий час, створіть в помешканні ефект присутності господарів. Попросіть сусідів, щоб забирали пошту, періодично заходили у помешкання та вмикали чи вимикали світло.
2. Вхідні двері повинні бути надійними та міцними. Якість вхідних дверей буде впливати на захист вашої домівки. Для надійності вставте у вхідні двері щонайменше два замки.
3. Гроші і коштовності – це основне що виносять злодії з будинків і квартир. Тому  особливо цінні речі на час відсутності зберігайте у банківських установах, або у знайомих. Коли все ж залишаєте їх вдома, то ніколи не кладіть в одному місці, поділіть їх на кілька частин, і покладіть в різні місця. Навіть якщо злодій проникне в квартиру, знайде частину грошей та заспокоїться.
5. Не залишайте відчиненими вікна чи кватирки помешкання, даючи цим можливість безперешкодно проникнути в житло.
6. Найбільш надійно – захистити домівку сигналізацією з підведенням до пульту централізованої охорони. Для її встановлення треба звернутись до територіального підрозділу Державної служби охорони.
Пам’ятайте – безпека вашого майна, в першу чергу, залежить від вас. Коли ж все-таки трапилася неприємність, негайно телефонуйте «102».

Вам також може сподобатися