Михайло Козюк: «Шахраї лякають жінок хворобами рідних, а чоловікам обіцяють швидкий прибуток»

11381Якщо вам на вулиці незнайомці пропонують поворожити, зняти пороби, посприяти розвитку бізнесу, різко закінчуйте розмову й ідіть далі у своїх справах – вас хочуть ошукати. Більше порад про те, як не втрапити на гачок шахраїв, від начальника служби психологічного забезпечення УКЗ УМВС України в Тернопільській області Михайла Козюка.
– Вуличні ворожки, передусім хороші психологи, які добре розуміються на людських слабкостях, – каже Михайло Козюк. – Серед десятків перехожих вони майже безпомилково вираховують тих, кому легко можна заморочити голову.
Увагу потенційної жертви дурисвіти привертають запитанням на кшталт: «Котра година?». Якщо людина йде на контакт, продовжують «атаку».
– Щоб позбавити перехожого критичного сприйняття реальності та повністю заволодіти його увагою, лиходії використовують прийоми впливу на свідомість: пильно дивляться у вічі, потискають чи погладжують його праву руку, – розповідає міліцейський психолог. – Паралельно залякують жертву страшними пророцтвами та бідами, які можуть трапитися із найближчими людьми, або ж обіцяють посприяти в отриманні фінансової вигоди, кар’єрному зростанні.
Як показує досвід, жінкам старшого віку, зазвичай, пророкують смерть чоловіка або тяжку хворобу дітей. Чоловікам  морочать голову поробами на гроші чи бізнес. Молодим дівчатам розповідають, що вони ніколи не вийдуть заміж, а дітей лякають смертю батьків. Почувши таке, навіть найстійкіші віддають гроші та ювелірні прикраси, щоб відкупитися від лихої долі.
Однак, протидіяти вуличним ворожкам можна і треба. Для цього слід запам’ятати декілька простих правил.
– Перш за все, навчіться відмовляти, адже найлегша здобич для шахрая – це людина, яка соромиться сказати “ні”. Тримайте дистанцію, не дозволяйте незнайомцям занадто наближатися чи торкатися вас, – Михайло Козюк. – Ніколи не хваліться перед малознайомими людьми та не розповідайте їм про своє особисте життя. Ваші успіхи та невдачі цікаві лише близьким людям, сторонні ж можуть використати цю інформацію у своїх інтересах. Чітко дотримуйтеся своїх планів на день і не дозволяйте незнайомцям у них втручатися.
Якщо ж ви потерпіли від вуличного пройдисвіта, не зволікаючи, телефонуйте «102» у будь-який підрозділ міліції. Гарячими слідами у правоохоронців буде більше шансів розшукати зловмисника та повернути вам втрачені кошти і майно.

Вам також може сподобатися