Тернопільська обласна дитяча лікарня отримає нове відділення та реанімобіль

shvydka09Відділення інтенсивної терапії в обласній дитячій лікарні можуть відкрити вже до кінця року. Керівництво області обіцяє докласти максимум зусиль, щоб уже найближчим часом немовлята отримували допомогу в комфортних умовах та з використанням сучасного обладнання. Так, з обласного бюджету вже виділено 900 тис. грн. для допомоги лікувальному закладу. Крім того, голова обласної ради обіцяє попросити допомоги у підприємців.

Реанімобіль уже в області

Тернопільська обласна дитяча лікарня – один з найбільших лікувальних закладів області, в якому працює 14 спеціалізованих відділень. Це єдиний лікувально-діагностичний центр, який надає спеціалізовану допомогу 206 тисячам дитячого населення області від  народження до 18 років.

Пропри це заклад має одразу дві гострих проблеми, вирішення яких зав’язане, звісно, на фінансах. Мова йде про ремонт у відділенні інтенсивної терапії для новонароджених та придбання реанімобіля.

Як розповіла заступник головного лікаря Ірина Тхорик, станом на серпень 2014 року в лікарні функціонують дві виїзні бригади – неонатологічна, яка доставляє новонароджених дітей з пологових будинків, та педіатрична бригада відділу анестезіології. Остання виїжджає до дітей, які перебувають у важких станах і потребують термінового хірургічного втручання. Для закладів другого рівня надання допомоги, тобто районних лікарень, це надто складні випадки, і надати допомогу таким пацієнтам у повному обсязі там не можливо. Тому маленьких жителів області виїзна бригада доставляє у спеціалізовані відділення обласної дитячої лікарні.

Через зношеність автомобілі швидкої допомоги, які перебувають у підпорядкуванні лікувального закладу, постійно ламаються, а на їх ремонт потрібні чималі кошти. У той же час потреба у виїзній бригаді може виникнути будь-якої миті, тому, можна сказати, медики постійно ходять по лезу ножа.

За словами голови облради Василя Хомінця, отримати в користування реанімобіль лікувальний заклад може вже найближчим часом. В область він надійшов за державною програмою. Зараз автомобіль знаходиться у підпорядкуванні обласної станції екстреної допомоги. Головні лікарі контактують та тісно співпрацюють між собою, тому дитяча лікарня може використовувати ті машини, які є в наявності у центрі екстреної допомоги, стверджує очільник обласної ради.

Крім того, головний лікар дитячої лікарні готується отримати реанімобіль з Німеччини. Він буде закріплений виключно за дитячим лікувальним закладом.

Область обіцяє дати 900 тис. грн.

Інша проблема – ремонт у відділенні інтенсивної терапії для новонароджених. Сьогодні приміщення у кілька сотень квадратних метрів знаходиться у розбитому стані. Ремонт тут почали ще у 2010 році і через брак коштів не можуть завершити донині. Уже вмонтовано систему вентиляції, частково виконано будівельні роботи, але про  завершення проекту говорити рано.

– У відділення інтенсивної терапії новонароджених поступають дуже важкі діти, фактично у термінальних станах, – пояснює Ірина Тхорик. – Спершу тут було лише шість ліжок. Згодом його розширили до дев’яти, а потім виникла потреба розмістити ще три. Фактично відділення інтенсивної терапії функціонує на одному поверсі з відділенням реанімації для старших діток, тому дуже проблематично організувати роботу. Відділення потребує дуже дорогої дихальної апаратури, а також слідкуючих кардіомоніторів, обладнання для інфузійної терапії, кювезів.

Попри те, що це вкрай актуальне питання для лікувального закладу, закінчити ремонт тут не можуть. А зі зростанням курсу валют ситуація тільки погіршилася. Спершу на ремонт планували використати близько мільйона гривень. Скільки тепер обійдеться реконструкція, фахівці не підраховували. Однак, за приблизними оцінками, називають загальну суму в три мільйони.

900 тисяч гривень на капітальні видатки нещодавно для обласної дитячої лікарні виділила обласна рада. Оскільки питання відновлення відділення є пріоритетним, Василь Хомінець припускає, що ці кошти спрямують саме на завершення ремонтних робіт. Щоправда, є один нюанс – кошти зависли у казначействі.

– Для лікарні це найпріоритетніше на сьогодні питання. Адже йдеться про збереження здоров’я та життя дітей з усієї області, – зазначив Василь Хомінець. – Ремонт потрібно завершити до кінця цього року. Переконаний, що спільно можна справитися з таким завданням.

Крім того, голова облради проситиме допомоги у заможних підприємців. Можливо, хтось із них матиме змогу підтримати лікувальний заклад, надавши матеріали, працівників чи фінансову допомогу.

Всі інші неврегульовані питання у лікарні називають лише робочими моментами, мовляв, з ними можна впоратися на місцях, без залучення сторонньої допомоги.

– Звичайно, хотілося б, щоб і медикаментозне забезпечення було трохи кращим, і харчування, але ці питання є не настільки гострими, – каже Ірина Тхорик. – Загалом кожен завідуючий намагається зробити своє відділення якомога кращим, тому майже скрізь зроблено ремонт, є необхідне обладнання.

Головний лікар Григорій Корицький розповів, що у лікарні функціонує Центр медичної реабілітації, де оздоровлюються діти з ураженням центральної нервової системи та вродженою патологією, діти-інваліди та діти з обмеженими можливостями. Комплексну реабілітацію тут отримують щороку понад 700 діток.

Крім того, на першому поверсі лікувального закладу облаштовують приміщення під МРТ. Дозвіл на встановлення обладнання надала обласна рада, однак це викликало чимало дискусій, зокрема тому, що послуги надаватиме приватна структура.

– Вартість томографа становить близько 20 млн. грн., користованого, яке планують встановити у лікарні, – 8 млн. грн. Ясна річ, лікувальний заклад не може сам собі придбати такого апарата, тому що у бюджеті немає стільки коштів. Ці послуги є вкрай необхідними, тому не бачу нічого поганого, якщо їх надаватиме приватний кабінет. Повірте, окупність цього проекту дуже маленька, тому тут не йде мова про суто економічну вигоду. Врахувати варто і той момент, що ремонт у приміщеннях інвестор робить за свої кошти. Лікувальний заклад отримав непоганий соціальний пакет. П’ять дітей у місяць проходитимуть обстеження безкоштовно. Більше того, кабінету МРТ  у дитячій лікарні не було, тому батькам доводилося їздити в університетську лікарню чи психоневрологічну, аби отримати необхідну діагностику, – каже Василь Хомінець.

Представники обласної ради побували також в інших відділеннях, ознайомилися з умовами перебування  та лікування пацієнтів, оснащенням лікарні та обговорили з лікарями можливості та шляхи придбання нового сучасного обладнання тощо.
Джерело: Номер один

Вам також може сподобатися