Яскраві метеорити із назвою Персеїди можна побачити над Тернополем

thumb_21516_news_m Яскраві метеорити із назвою Персеїди зараз можна побачити у нічному небі. Аби знайти їх, не потрібно досконало знати небесну карту – допоможуть навіть безкоштовні додатки на Android для смартфонів.

Персеїди – один із найяскравіших метеорних дощів. Свою назву отримали від того, що їхній радіант – умовна точка небесної сфери, з якої метеори вилітають – розміщений у сузір’ї Персея. Пік Персеїдів – середина серпня. Відтак в Україні їх часто називають серпневими.

Умови спостереження за метеорами у серпні в наших краях дуже добрі – не хмарно і тепло. Проте цьогоріч видовище зіпсувало співпадіння піку метеорного дощу з повним Місяцем – на це нарікають навіть на сайті Міжнародної метеорної організації http://imo.net/.

А втім, метеори пролітатимуть нашим небом і після того, як Місяць поменшає. А знайти їх аматорам допоможе навіть звичайний смартфон на Android зі встановленим додатком штибу Google Sky Map. Єдине – потрібно орієнтуватися в англійській мові. Додаток можна безплатно скачати з Google Play. Вже тепер це зробили 10 мільйонів користувачів у всьому світі.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися