На Тернопільщині відремонтували 14 кілометрів доріг

20140814_0022Від початку року на ремонт та утримання доріг в Тернопільській області з держбюджету витратили вже 43 мільйона гривень. Тоді як минулого року на ці цілі за такий же період Служба автомобільних доріг області отримала 65 мільйонів гривень. А у 2014-му така сума передбачена на весь рік. Утім, коли дорожники отримають ще 22 мільйони гривень невідомо.

Про це розповів начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик.

Ремонт автодоріг області триває з квітня. За кілька місяців дорожнє покриття замінили на 14 кілометрах автомобільних доріг загального користування. Виконано 89,5 тисяч квадратних метрів поверхневої обробки, 45,4 тисячі метрів квадратних – це ямковий ремонт.

– Загалом на повну заміну дорожнього покриття Службою автомобільних доріг витрачено 10 тисяч 920 тонн асфальтобетонної суміші, – говорить Богдан Юлик. – Не зважаючи на те, що коштів з держбюджету цього року ми отримали менше, обсяг робіт набагато вищий ніж за аналогічний період минулого року.

Контроль за ремонтом доріг в області здійснюють представники громадської організації «Автомайдан Тернопіль». Як зазначив заступник керівника цієї організації Роман Саган, є дороги в нормальному стані, а є в поганому.

– Щодня мої товариші їздять і дивляться як проводиться ремонт доріг, – каже Роман Саган. – Ми розуміємо, що в даний момент дуже важке становище в країні, є недофінансування у всіх галузях. Ми возимо продукти і допомогу на схід, і бачимо, що в Тернопільській області ситуація з дорогами краща ніж в інших областях. Звичайно, що є дороги, які необхідно відремонтувати. Залишаються проблеми на трасі Тернопіль-Львів, де з боку нашого міста ще кілометр дороги в неналежному стані, зі сторони Львова – не відремонтована об’їзна біля Золочева і далі. Так само була проблема на трасі Тернопіль-Чортків.

Наразі ремонт доріг в області здійснюється за власні обігові кошти підрядників, які виконують цю роботу. Усього на дорогах Тернопілля працюють п’ять підрядних організацій з різних міст. Чотири з них входять у десятку найпотужніших дорожніх компаній України.

– Ми, як замовники робіт, маємо шукати ту підрядну організацію, яка готова вкласти свої кошти у наші дороги на даному етапі, – пояснив Богдан Юлик. – Оскільки будь-які грошові засоби зараз є тільки на папері. Служба автомобільних доріг не є головним розпорядником коштів, ми є одержувачем коштів. Розпорядником коштів є Державне агентство автомобільних доріг, коли решта передбачених на цей рік коштів від них надійде тоді ми зможемо розрахуватися за виконані роботи.

Загалом, на дрібний ремонт та експозиційне утримання з мережею доріг в 5 тисяч кілометрів для області необхідно один мільярд 800 мільйонів гривень. А на капітальне будівництво доріг цьогоріч коштів з держбюджету не виділяється взагалі.

У планах Служби автомобільних доріг цього року відремонтувати ще дорогу на 342-345-му кілометрі – це перешийок між кільцем Дружба та шляхопроводом. Також повна заміна дорожнього покриття передбачена у селищі Плебанівка, Товстому, Монастириськах, Борщові, Вишнівці, Кам’янках, Кривчому.

Джерело: За Збручем

Вам також може сподобатися