У ТНЕУ базуватиметься батальйон “Тернопіль”

thumb_22333_news_m З вересня батальйон патрульної служби міліції особливого призначення “Тернопіль” планує переїхати у нове приміщення – агрокорпус Тернопільского національного економічного університету. Про це “RIA плюс” розповів заступник начальника обласної міліції Олег Ляхович.

Кілька місяців поспіль батальйон тіснився у невеличкій підвальній будівлі районого відділення міліції, розташованого на “Дружбі”. Також бійцям виділили кімнату в господарській частині для складування майна у “Старому парку”. Оскільки штат батальйону збільшився, воякам просто необхідне більше приміщення.

– Є проблема, де зберігати всі речі, – ще на чаті-дискусії 2 липня говорив заступник командира батальйону Микола Сивирин. – Адже 40 квадратних метрів, які ми сьогодні маємо, – дуже мала площа. Міська влада пообіцяла відремонтувати для нас приміщення у рійвідділі міліції на “Дружбі”.

Військкомат має переїхати

Ми неодноразово писали про те, як речі бійців батальйону плавали у затопленому дощем приміщенні. Бійці, стоячи майже по коліна у воді, вичерпували воду. Втім, влада не поспішала з вирішенням проблеми. Іншого приміщення так і не знайшли. Коли ми звернулися у відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ міськради, його начальник Катерина Калуш здивовано перепитала, мовляв, хіба вони щось комусь обіцяли? Вона зазначила, що має уточнити інформацію. До слова, кілька хвили ми пояснювали пані Калуш, що батальйон “Тернопіль” і батальйон територіальної оборони підпорядковуються різним структурам. Перший – МВС, другий – Міноборони. Відповіді, чи сприятиме міська влада вирішенню житлового питання “Тернополя”, за два тижні ми так і не отримали.

Натомість громадські активісти міста спільно з обладміністрацією звернулися  в Міноборони України з проханням дозволити батальйону дислокуватися на території колишньої військової частини за адресою вул. Дубовецька, 1Б. Мовляв, там є готова матеріально-технічна база. Але Міністерство надіслало письмову відмову. “RIA плюс” також звернулася з інфозапитом у Міністерство.

– На фондах військового містечка №15 плануємо розмістити Тернопільський обласний військовий комісаріат зі всіма підрозділами, у тому числі з ротою охорони, – каже начальник управління преси та інформації відомства Богдан Сеник. – У зв’язку із цим розміщення особового складу, техніки, боєприпасів та спецзасобів батальйону патрульної служби особливого призначення “Тернопіль” недоцільне, а заперечень щодо спільного використання стрільбища у селі Білій Тернопільського району немає.

Обіцянки залишилися на словах

На запитання, коли саме заплановано переїзд комісаріату, Міністертво не дало чіткої відповіді. В. о. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату Володимир Катинський каже, що чув про це. Однак конкретного листа від керівництва не отримував, тому жодних коментарів із цього приводу дати не може.

Після кількамісячних пошуків приміщення для батальйону “Тернопіль” таки вдалося знайти підходящий варіант. Заступник начальнка обласної міліції Олег Ляхович розповів, що у вересні підрозділ має переїхати в агрокорпус ТНЕУ на вул. Дорошенка, 7.

– Там чотири поверхи – нам точно вистачить, – каже він. – Наразі оформлюємо необхідні документи для передачі цього приміщення в оренду управління МВС в області.

За словами пана Ляховича, там планують розмістити чергову частину батальйону, виділять кімнати для складування особистого майна. Можливо, тут знайдуть місце і для деяких підрозділів служби правопорядку. Нині штат батальйону “Тернопіль”, як констатував Олег Ляхович, налічує більше 100 чоловік.

– Охочих служити в батальйоні багато, але ми відбираємо гідних кандидатів, які готові сумлінно виконувати професійний обов’язок, – наголошує він. – Ми довго шукали приміщення. Обіцянки міської влади так і залишилися на словах. На наше прохання відгукнувся економічний університет, і ми їм за це вдячні.

За компослуги – більше 200 тисяч

Олег Ляхович також розповів, що річні витрати на компослуги агрокорпусу за попередні роки становили більше 200 тис. грн. Після того, як всі документи на оренду примущення оформлять, облуправління міліції збирається встановлювати тут індивідуальне опалення – заради економії.

Передача університетського корпусу “Тернополю” на комфорті студентів не позначиться, запевняє пан Ляхович.

– Ректор казав, що кількість студентів, порівняно з попередніми роками, суттєво зменшилася, а фінансові витрати на утримання корпусу великі, – каже заступник.

Ми пробували зв’язатися по телефону із ректором університету Андрієм Крисоватим. Та упродовж трьох днів у приймальні нам відповідали, що керманич закладу – то на нараді, то у відрядженні. На момент здачі номера 12 серпня поговорити з очільником ТНЕУ нам так і не вдалося. Знайти того, хто міг би прокоментувати ситуацію, у вузі не змогли. Якщо ректорат надасть інформацію пізніше, ми обов’язково надрукуємо її в наступних випусках газети.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися