Вандалізм по-тернопільськи

vlcsnap-2014-08-15-17h48m48s12Поламані фонтани. Вандали відривають від водограїв форсунки, невеликі деталі, які створюють водяні візерунки, кажуть водоканалівці. Відновлення таких обходиться підприємству дорого, а цього року проблема особливо загострилась. Тернополян просять боронити міські фонтани і повідомляти про порушення.

“Кульбаба” відцвіла. Фонтан поблизу центральної пошти Тернополя втрачає свою форму і красу. Проте не з власної волі, кажуть комунальники. Вандали відламують від споруди форсунки, невеликі деталі, які спрямовують потік води і утворюють водяний малюнок. З 90-та немає вже 18-ти, тобто п’ятої частини.

– Форсунка – це така запчистинка, з якої б’є вода. Вона якраз передає всю красу фонтанів. Якщо їх не буде, буде просто дірка і фонтан не матиме ніякого вигляду… В парку “Топільче” також нам повиломлювали форсунки. Одна біля тисячі гривень коштує, тим більше, що в нас таких нема, ми не можемо їх своїми силами виготовити, треба замовляти з Києва. І фонтан не має вигляду без тих форсунок, – пояснює начальник водопровідно-каналізаційних мереж КП “Тернопільводоканал”  Ганна Загородна.

У Тернополі нині працює 9 фонтанів. Водограй у парку Національного відродження вмикають лише на День Незалежності. Решту по трохи реконструююють. Їх переводять на систему із замкнутим циклом для економії води, створюють неповторні візерунки і присвоюють символічні назви. Регулярно чистять, кажуть водоканалівці. І додають: є від чого. Природа засмічує їх листям, люди обгортками від солодощів. Якусь деталь, не розуміючи, можуть намагатись відкрутити діти. Тут варто бути пильними батькам. Про факти вандалізму комунальники повідомили правоохоронців.

– Якщо ви бачите такі приклади вандалізму, фотографуйте, я про мобільні телефони, або передзвоніть нам… 52-52-20 можна дзвонити, це наша приймальна, 52-19-27, в диспечерську службу, по будь-якому телефону водоканалу, і ми будемо реагувати, – каже Ганна Загородна.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися