Про події 1991 року на Тернопільщині розповість виставка

323Виставку, присвячену Дню Незалежності України, відкрили 22 серпня  у державному архіві Тернопільської області.

В її експозиції – матеріали, документи, фотографії, присвячені подіям, які відбувалися 24 серпня 1991 року в Україні та на Тернопіллі. Один з розділів  виставки присвячено  сучасним подіям. Тут представлено матеріали про уродженців Тернопільщини, які загинули під час Революції Гідності та під час проведення Антитерористичної операції  у східних областях України.

На відкриття виставки завітав заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра.
Він наголосив, що 24 серпня 1991 року – це не лише дата проголошення незалежності України, це насамперед день відновлення Української держави, яка має давню історію.

“Впродовж 23 років незалежності не було зроблено всього, що необхідно для формування незалежної соборної самостійної держави, – зазначив Леонід Олексійович. – Тому те, що відбувається зараз у різних сферах суспільного життя, є наслідком  відсутності системної роботи у сфері державотворення”.

Леонід Бицюра зауважив, що впродовж десятиліть  українці не чули ні істориків, ні архівістів, ні політологів, які вказували на суттєві помилки у багатьох ситуаціях. Однак найгірше, що  з тих помилок не зроблено правильних висновків.

“Зараз наше завдання –  розповісти всьому світові, на різних мовах нашу правдиву історію і доказати, що Україна – могутня європейська держава, яка повинна впливати на формування європейської політики”, – резюмував заступник голови Тернопільської облдержадміністрації.

Вам також може сподобатися