На Чортківщині знущаються над ведмедями

vlcsnap-2014-08-22-17h12m08s27-300x219Двох червонокнижних ведмедів незаконно, в неналежних умовах утримують в заказнику загальнодержавного значення Дача Галілея в Чортківському районі. Цей факт виявили громадські активісти, вони кажуть, умови утримання тварин жахливі. Вони голодні, худі, поранені. Активісти підозрюють, що ведмедів травлять собаками. На місце викликали відповідні служби. Сьогодні ж обурені активісти прийшли до екологічної інспекції запитати чому ніхто з екологів так і не приїхав і не відреагував. В екологічній інспекції пояснили, що про цю ситуацію знали ще з липня, дали відповідні приписи і зробили все в межах своєї компетенції.

Двох бурих ведмедів, які під охороною Червоної Книги України, незаконно, в жахливих умовах тримають в заказнику загальнодержавного значення Дача Галілея в Чортківському районі, кажуть громадські активісти. Прибувши на місце, вони були шоковані, тварини голодні, худі і поранені.

– Там був жах, десь десять сантиметрів фекалій, звірі голодні, худі, обдерті, поранені, видно, що їх травили собаками. Це знаходиться на території національного заказника – Дача Галілея, на тій території навіть траву заборонено рвати, там на території старого лісництва знаходяться звірі, які занесені до Червоної Книги, це злочин. Люди не хотіли говорити на камеру, але повідомили нас, що там близько восьми років там ті звірі утримуються і їх травлять собаками, тобто тренують на них собак, розповідає представник громадського об’єднання “Автомайдан” Руслан Ангел.

Ведмедів годували, кажуть активісти некалорійною їжею, від якої тварини не набирали вагу, а ще більше виснажувалися.

– По приїзду туди ми побачили два корита, які були пусті, були тільки сліди зерна. Поїлки, води, яка б мала бути біля них впродовж дня – немає. Також хотів би підмітити утримання в цих клітках. Клітки розміром одна 2 на 3, друга розміром 3 на 3,5 метри. Згідно з законом, на одного медведя має бути не менше 30-ти квадратних метрів, висотою – 3 метри. Тут ми бачимо 2 на 3 – 6 квадратних метри, не 30, а 6, каже громадський активіст Андрій Об’єщик.

Про цей факт громадські активісти повідомили і викликали відповідні служби. В заказник приїхали представники міліції, ветеринар. Люди не розуміють, чому туди не з’явилися працівники екологічної інспекції області.

– Так і екологи не приїхали. Сьогодні ми прийшли в екологію задати питання чому так сталося. Прийшли зранку, від восьмої години хлопці вже стояли під екологією, дивилися чи керівник буде на місці. Від восьмої до нашого приходу керівник не з’явився, в одинадцятій годині був складений акт про неявку на робоче місце, оскільки в журналі також не розписаний він, що він був на місці. три години є підстави для звільнення за неявку на робоче місце. Зараз активісти збираються йти в прокуратуру і піднімати це питання, чому вчорашній день не відреаговано і де сьогодні керівник знаходиться, бо нікому в екології невідомо, зв’язок відсутній, каже Андрій Об’єщик.

– Наша основна вимога – звільнення з посади начальника екології, оскільки ця людина не відповідає на нашу думку, є велика недовіра цій людині. Є факти, які доказують його небажання працювати, а скоріше навіть саботаж, напевно в зв’язку з тим, що він їх кришує. Бо інакше це назвати не можна. Ми неодноразово повідомляли разом з Вашою телевізійною групою факти браконьєрства, факти незаконного видобутку кар’єрів, факти вирубування лісу, тепер незаконне утримання звірів. Реакції – нуль, каже Руслан Ангел.

В екологічній інспекції про ситуацію в заказнику Дача Галілея знають. Кажуть, що лісники мають законно набуті права на цих тварин, але утримують їх в неналежних умовах. Це екологи з’ясували під час перевірки в червні-липні.

– В ході планової перевірки, яка була проведена спеціалістами Державної екологічної інспекції в червні-липні цього року нами було зафіксовано і зактовано факт утримання двох бурих ведмедів, які занесені до Червоної книги України без дозволу на утримання і в умовах, які не відповідають нормативним вимогам. Це зафіксовано в акті. Копія і витяг з акту направлена до прокуратур і Чортківської і природоохоронної. Викликані і притягнуті до адміністративної відповідальності відповідальні особи. Крім того державному підприємству виданий припис на ліквідацію цих недоліків, розповідає перший заступник начальника інспекції, перший заступник головного державного інспектора з ОНПС Тернопільської області Юрій Рослий.

Лісникам екологи видали припис, аби ті усунули порушення, зокрема взяли дозвіл на утримання в неволі червонокнижних ведмедів і привели у відповідність приміщення, де тримають тварин. Зробити це вони мають до першого вересня. А от перевірити чи виконують лісники припис екологи не могли через мораторій на перевірки.

– Є така форма роботи як позапланова перевірка, перевірка виконання припису, ми цього зробити не можемо офіційно, бо на сьогодні накладений мораторій на перевірки і ми таку иперевірку можемо зробити тільки з дозволу Кабінету Міністрів. Ми з активом, які звернулися до нас, які хотіли б цю справу довести до кінця ми однозначно так само реагуємо на це, каже Юрій Рослий.

Громадські ж активісти не розуміють, чому після проведеної екологічною інспекцією перевірки ведмеді і надалі залишалися голодними, без води і чому над ними продовжували знущатися.

– Треба було прийняти рішення. Визвати ветеринарну службу, ветеринарної медицини, які мали б їх взяти на якусь реабілітацію, відправити їх в якись звіринець, зоопарк кудись, відновити харчування, ну і подальші їх дії. Чи ці лісники, лісгосп виробить собі документи і законно їх будуть утримувати, а нє, то передача в інший звіринець. Напротязі цих трьох місяців, це велика претензія до екологів чому було не повідомити. Треба було громаду повідомити. Багато людей по захисту тварин би відреагували, носили б по черзі їм їсти, поки би тривала перевірка. Це недбалість, не в тому що вони не виконали свої обов”язки, як екологія, а проста людяність, відношення до тварин.

Джерело: ТВ4

Вам також може сподобатися