Кожен зможе вишити свій хрестик

1296834892_027 серпня з 11 до 16 години у Тернополі на Театральному майдані відбудеться народне вишивання карти України. Кожен зможе вишити свій хрестик за Україну та стати учасником національного рекорду. Організатором є ГО «АВТОМАЙДАН ТЕРНОПІЛЬ», і його голова Дмитро Гайдуцький спілкуватиметься з журналістами 0 12 год.
Акція відбудеться за сприяння Тернопільської міської ради.
Україна – разом” – це культурно-мистецька акція, спрямована на об’єднання за спільною справою – вишиванням мапи України. Ескіз вишивки створено з використанням прапорів усіх областей України та Меджлісу кримсько-татарського народу.
Вишивання буде проходите упродовж тривалого часу, вишивка проїде всіма обласними центрами України. Стартувала акція у Вінниці, завершиться у Києві, на Майдані Незалежності, у річницю революційних подій. Вже вишили свої регіони Вінниця, Житомир, Рівне та Волинь.
В кожному місті буде організовано творчий майданчик, де буде встановлено полотно з нанесеним на нього ескізом. Вишивання буде масовим, до нього долучаться як професійні вишивальники, так і усі бажаючі перехожі.
Щоб вишивання дійсно було натхненним, його потрібно супроводжувати гарними побажаннями та молитвами, так робили здавна жінки, котрі вишивали обереги для своїх рідних. Тому під час акції буде організовано мистецьку програму: читання патріотичної поезії та музику, творчий майданчик для дітей.
Після того, як містяни вишиють свій регіон, карта передається далі, до сусідньої області.
До акції повинні будуть залучені професійні вишивальники та люди, для яких вишивка – це просто хобі. Перехожі, які виявлять бажання приєднатися до акції, зможуть вишити по декілька стіжків на полотні. Акція «Україна – разом!» претендує на національний рекорд.

Джерело: Погляд

Вам також може сподобатися