Ліміт споживання газу для Тернополя зменшили на 30%

gaz_4Ліміт споживання газу для Тернополя на цьогорічний опалювальний сезон Кабінет міністрів обмежив на 30% у порівннянні з попереднім.

Як повідомив директор КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Андрій Чумак, у минулому опалювальному сезоні тернополяни використали обсяги природнього газу на 150 мільйонів гривень. Загалом же, за сезон місто споживає газу на 150-170 мільйонів гривень, в залежності від погодніх умов.
Багатьох тернополян хвилює чи буде Тернопіль з гарячою водою на наступний опалювальний сезон.
– Чула, що у Тернополі теплої води не буде, – говорить тернополянка Руслана Демчук. – Боюся, щоб не було так як у Києві. Все ж таки постійно гріти воду в каструлях незручно. Особливо це буде незручно тим, у кого малі діти.

Директор КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Андрій Чумак розповів, що питання подачі гарячої води буде вирішене до 15 вересня.
– До кінця серпня та на початку вересня гарячу воду подаємо за звичним графіком, – каже Андрій Чумак. – Орієнтовно 10 вересня у нас буде зустріч у Кабінеті Міністрів по питанню подачі газу. Відповідно й тоді буде вирішене питання як ми надалі подаватимемо тернополянам гарячу воду. Можливо, що будуть певні зміни. Наразі є кризовий стан в енергетичній галузі країни. Надіюсь усі розуміють, що вирішення цього питання не залежить від нас у Тернополі.

Андрій Козак стверджує, що якби проект реконструкції системи теплопостачання міста почали реалізовувати ще два роки тому, то зараз Тернопіль не був би настільки залежним від газопостачаня.
Нагадаємо, у червні цього року Тернопільська міська рада затвердила проект реконструкції системи теплопостачання, який буде реалізовуватися спільно з Європейським банком рекоснтрукції і розвитку (ЄБРР). Для реалізації цього проекту ЄБРР надасть кредит Тернополю у розмірі 15 мільйонів доларів.

– Насправді міська рада уклала договір з ЄБРР ще у 2012 році, – каже Андрій Козак. – Але Міністерство фінансів із незрозумілих причин не дозволяло проведення деяких процедур для того, щоб цей договір вступив у силу. Відтак, Мінфін “дав добро” тільки цього року. Проект реконструкції системи теплопостачання розрахований на три роки. Будівництво буде вестися у 2015, 2016 і 2017 роках. Цього року ми проводимо організаційні процедури – закупівлі, конкурси тощо. Якби ми розпачали втілювати цей проект у 2012 році, то зараз наша теплосистема уже б не була настільки залежною від газу.

Андрій Козак розповів, що в ході реконструкції заплановано встановити у будинках автоматичні теплові пункти, що дозволить цілодобово забезпечувати тернополян гарячою водою. При цьому вартість гарячої води не повинна зрости.
Другий напрямок – це реконструкція котельні, яка розташована на вулиці Л. Курбаса. Від неї подається тепло на масиви “Сонячний” та “Аляска”. Зараз котельня працює на газі. Планують перевести її на дрова, що в свою чергу зменшить споживання газу.
Також у Тернополі планують реалізовувати пілотний проект – встановити сонячні колектори для нагрівання води. Це теж дозволить зменшити споживання газу.

Загалом в результаті втілення проекту реконструкції системи теплопостачання у Тернополі планують зменшити споживання газу, як мінімум, на 15%.
– Вся справа в тому, що починаючи з 2007 року ми уже зменшили споживання газу на 24%, – каже Андрій Козак. – Тому ресурс для зменшення споживання у нас уже досить обмежений.
Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися