У Тернополі скоро з’явиться арт-об’єкт “Елемент поєднання”

71195_600У Тернополі скоро з’явиться арт-об’єкт “Елемент поєднання”, ескіз якого намалював художник та ландшафтний дизайнер з Алчевська – Олег Божко. Оскільки Алчевськ зараз знаходиться в зоні бойових дій і відрізаний від транспортного сполучення, митець не зміг прибути до Тернополя, але ідею вирішили все ж таки почати втілювати його друзі з Києва, Львова, Донецька, Луганська, Івано-Франківська та інших міст.

Про те, яким бачив втілення своєї ідеї автор, розповіла Тетяна Манзюк, з мистецької агенції “Арт-поле”. Агенція спільно з мистецьким об’єднанням “Коза” організувала  захід “JUST-IN-BETWEEN” у нашому місті. “Елемент поєднання” став початком цієї мистецької події:

” Ми робимо мистецькі події по всій території України, в тому числі їздимо на схід. І декілька, на мій погляд, дуже хороших подій ми провели в місті Алчевську. На перший погляд несподівано, бо мало хто знає щось про Алчевськ, але там з’явилися люди, яким цікаві були такі мистецькі події. Серед них і  наш друг із Алчевська, художник і ландшафтний дизайнер Олег Божко.

Олег вигадав арт-об’єкт, який був би таким висловленням його, як людини з Алчевська, людини, яка звідти. Він хотів зробити цей об’єкт символом єдності,  символом взаємної вдячності, тим, хто допомагає всіляко і хто йде туди захищати Україну. Цей об’єкт  розроблявся вже коли Алчевськ був ізольований та  відрізаний від транспортного сполучення, як і є зараз. Олег створив  ескіз і відправив його нам електронною поштою. Ми дуже сподівалися, що до моменту завершення літа він зможе приїхати і сам керувати процесом. На жаль, ми знаємо, що зараз Алчевськ знаходиться на території напружених бойових дій і вибратися звідти не є дуже можливо, оскільки Олег ще має батьків та друзів, якими опікується, тому він не зміг приїхати до нас. Обов’язковим елементом арт-об’єкту є степові рослини,які мають бути висаджені поряд. І оскільки ми не встигли з адміністративними дозволами на встановлення, то сьогоднішню акцію  вирішили почати з такого символічного висадження рослин. Саджаємо чебрець і вівсянницю, які є елементами композиції.

З вірою в те, що Олег зможе приїхати  сам до Тернополя і керувати процесом встановлення,  сьогодні закладаємо перший фундамент, перші висаджуємо саджанці в прямому сенсі. Також елементом цього об’єкта має бути українська поезія. Ми ще зараз радимося, як це має бути: чи це будуть імена поетів чи  рядки з їхніх творів, але за задумом автора, має бути українська поезія, як ще один елемент поєднання України”.

Поглянути на композицію з рослин можна поблизу арт-бару “Коза”. Саму ж композицію  організатори планують встановити через два-три тижні, коли  отримають усі необхідні дозволи. Наразі  це буде перший такий об’єкт в Україні, який поєднуватиме в собі риси різних регіонів нашої країни.

Джерело: Доба

Вам також може сподобатися