Франція оцінила унікальний тристоронній годинник Тернополя

g_020914_01Унікальний тристоронній годинник, який уже у вересні буде встановлений на бульварі Тараса Шевченка, оцінили французи. Ще на стадії розробки французький сайт включив відновлений старовинний тернопільський годинник до «Спадщини світового годинникарства».

Як розповідає майстер-годинникар Олексій Бурнаєв, який виконував усю роботу для тернопільського годинника, представників Франції не цікавлять «звичайні», монументальні годинники, яких у світі є тисячі. До переліку цього сайту потрапляють найоригінальніші, унікальні витвори годинникового мистецтва.

«З моїх 60-ти виготовлених годинників, у цей реєстр включено лише три найоригінальніших, – розповідає Олексій Бурнаєв. – Причому львівський годинник потрапив у цей реєстр після п’яти років експлуатації, адже він єдиний у світі працює у мороз і згортає стрілками сніг. А тернопільський годинник уже включено на стадії робіт!».

Наразі, за словами майстра, він готує фото процесу реновації, процедура якої буде тривати десь місяць після відкриття годинника. Нагадаємо, що ініціатором встановлення годинника у Тернополі є міський голова Сергій Надал. Усі роботи будуть виконані без витрачання бюджетних коштів.

До слова, тернопільський годинник є унікальний. Адже це другий у світі тристоронній годинник. Перший подібний витвір розташований у французькому місті Ам’єні, який був споруджений наприкінці XIX століття та на сьогодні налічує чотири рівні з багатьох деталей.

Довідка:

Ще за часів Австро-Угорщини та Польщі на сучасному бульварі Шевченка, навпроти нинішніх вулиць Сагайдачного та Кульчицької, стояв тристоронній годинник. Це було головне місце зустрічей і побачень. Годинник був знищений під час воєнних дій навесні 1944 року.

Вам також може сподобатися