Перед тим як кинути гривню у скарбничку волонтера, перевірте його документи

MVS_0792Тернополяни не одноразово зверталися до міліціонерів зі скаргами на волонтерів, які  заполонили вулиці обласного центра. Здавалося б, добровольці, жертвуючи власним часом, безоплатно допомагають хто – хворим дітям, хто – учасникам АТО. Одначе городяни нарікають: молоді люди зі скриньками проходу не дають, порушують правила дорожнього руху, і, не рідко, не можуть пред’явити жодних документів, які б давали право на заняття подібною діяльністю.

– Зважаючи на численні заяви від громадян ми регулярно проводимо відпрацювання міста щодо виявлення волонтерів, які збирають гроші без необхідних документів, – каже заступник начальника обласного управління міліції Руслан Балик. – З людьми, які стоять зі скриньками для пожертв, спілкуються дільничні. Міліціонери просять їх продемонструвати паспорт, доручення на збір коштів, медичні довідки тих, для кого призначена допомога. Якщо волонтер не може надати жодного офіційного підтвердження законності свої діяльності, його запрошують у міськвідділ міліції для з’ясування обставин.

В один із рейдів Тернополем разом із дільничними інспекторами вирушили співробітники сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції.

Першими з ким довелося поспілкуватися, Юрій і Георгій з Української народної самооборони (УНСО). Хлопців жодним чином не схвилювала поява людей у формі й вони охоче відповідали на запитання правоохоронців. Молоді люди розповіли, що волонтерами вирішили стати після загибелі побратима та активного члена громадської організації УНСО Андрія Дрьоміна (Світляка). Гроші хлопці збирають для потреб  батальйону територіальної  оборони «Тернопіль».

– Я не служив в армії та не маю достатнього військового вишколу, аби бути корисним на передовій, – каже Юрій, – тому вирішив допомогти військовим таким чином.

За словами волонтерів, за зібрані кошти їхня громадська організація планує закупити речі першої необхідності для бійців батальйону: білизну, шкарпетки, тактичні рукавиці. Про те, як розпорядяться грошима, обіцяють прозвітувати на сторінці громадської організації у Facebook.

Поблизу одного із супермаркетів міста зустріли представників одразу двох благодійних фондів «Люди в дії» та «Фонд добрих людей».

Назар наразі перебуває в пошуку постійної роботи. Допоки має вдосталь вільного часу, вирішив долучитися до благодійності – став волонтером «Фонду добрих людей». Каже, що таких як він у Тернополі біля двох десятків. Хлопець чесно зізнався, що отримує за свою діяльність символічну фінансову винагороду, також керівництво фонду, аби заохотити й стимулювати волонтерів час від часу організовує між ними своєрідні змагання, переможець отримує грошовий приз.

Юнак розповів, що збирає кошти для тернопільських військових, які несуть службу на Сході. На підтвердження своїх слів продемонстрував клопотання, із яким до керівництва фонду звернувся т.в.о військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату Володимир Катинський.

Волонтер благодійного фонду «Люди в дії» назвати власне ім’я відмовилася, натомість вручила візитівку фонду і запропонувала по усім питанням телефонувати керівництву. До слова, жінка збирає пожертви на лікування двохрічного хлопчика зі Львівщини. Вона продемонструвала копію свідоцтва про народження дитини та довіреність від «Фонду добрих людей», яка уповноважує її проводити збір коштів.

Найбільше нарікають тернополяни на волонтерів, які збирають кошти на проїжджій частині.
– Згідно розділу 4 Правил дорожнього руху, а саме:пункту 4.1, пішоходи повинні рухатися лише тротуарами чи пішохідними дорішками, тримаючись правого боку, – пояснює інспектор сектору профілактичної роботи УДАІ в області Микола Ігнатченко. –  Пішоходам заборонено виходити на проїжджу частину поза межами пішохідного переходу, оскільки вони можуть утруднювати рух транспорту та наражати себе та інших учасників дорожнього руху на небезпеку. Закликаю керівників волонтерських організацій провести із добровольцями інструктаж з даної теми.

Під час рейду вдалося поспілкуватися із юнаком, котрий «працює» на дорозі вздовж вулиці Руська. За фірмовим жилетом впізнали у ньому помічника благодійного фонду «Люди в дії». Помітивши людей формі, хлопчина розгубився, але, хоч і не дуже охоче, відповів на кілька запитань. За його словами, в газеті помітив оголошення про те, що потрібні люди для розповсюдження флаєрів, коли ж зателефонував, виявилося, що потрібні волонтери. 16-річний юнак каже, що жодного спеціального інструктажу, перед тим як вийти на дорогу, не проходив.

Того дня міліціонери не виявили волонтерів, які б працювали без документів, однак такі випадки були раніше.

– Декількома днями раніше у центрі міста, а саме на вулиці Сагайдачного, виявили жінку, яка стояла зі скринькою з емблемою Червого Хреста, без жодних документів – повідомив дільничний Тернопільського міськвідділу міліції Ігор Пухта, – для з’ясування особи її запросили до міськвідділу. Пізніше волонтерку відпустили.

Звісно, благодійність справа почесна, але не слід забувати й про те, що жертвуючи кошти, ми також несемо відповідальність за те, на що вони будуть витрачені. Відтак міліціонери радять: перед тим як кинути гривню у скарбничку волонтера, перевірте його документи.

MVS_0808

MVS_0818

MVS_0813

Вам також може сподобатися