Тернополян просять економити електроенергію

bombilla-ahorro-de-energia-18956207_1На Тернопільщині можливі веєрні вимкнення електропостачання споживачів. Причина – виникнення дефіциту потужностей в об’єднаній енергосистемі України. Про це повідомили у ВАТ “Тернопільобленерго”

– На виконання рішення Державного підприємства «Національна енергокомпанія України» Укренерго» та профільного міністерства, енергетики змушені запроваджувати графіки аварійних вимкнень з метою економії палива, – каже головний інженер ВАТ «Тернопільобленерго» Степан Бартків. – Відключення будуть відбуватися за погодженими з ОДА «Графіками аварійних відключень» в час ранкових та вечірніх пікових навантажень близько 9.00-11.00 ранку та 20.00-22.00 вечора. Вимкнення окремих груп споживачів триватиме не більше двох годин. Графіки вводяться в дію впродовж 10-15 хвилин після розпорядження головного диспетчера електроенергетичної системи України.

Таке рішення прийняли, як повідомила інженер Відділу по роботі з громадськістю ВАТ “Тернопільобленерго Наталія Лисак, у зв’язку із розбалансуванням між виробництвом та споживанням електроенергії через дефіцит палива та гідроресурсів. Для кожної області є встановлені конкретні ліміти потужності. Тож, якщо область перевищить споживання електроенергії, у дію введуть графіки аварійних відключень. Наразі Тернопільська область не вкладається у визначені ліміти, тож, вимкнення є цілком імовірними.

Тому тернопільські енергетики звертаються до споживачів з проханням максимально обмежити споживання електроенергії у години пікових навантажень, тобто вимкнути ємнісні струмоприймачі – праски, пральні машинки, електрочайники, електронагрівальні прилади та інше.

Мовляв, така економія дозволить зменшити споживання і таким чином енергетикам не прийдеться вводити в дію графіки аварійних вимкнень електроенергії побутовим споживачам усієї області.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися