За дві хвилі мобілізації із Тернополя відправили у різні війська близько 200 осіб

komisarВійськовий комісар Тернополя Володимир Горюк порадив депутатам міськради подати приклад всім тернополянам і пройти комісію у військкоматі. Відбулося це під час виконкому міськради третього вересня, де підполковник звітував про ситуацію із мобілізацією. На його думку саме таким чином можна підняти свідомість військовозобов’язаних жителів обласного центру. Адже далеко не всі отримують повістки і з’являються у комісаріат.

Під час третьої хвилі мобілізації ми виписали 7491 повістку, – говорить Володимир Горюк. Отримали їх тільки 902 особи, відмовились від повісток – 26, з’явилися у військкомат 899 осіб. По третьому етапу подали заяви в прокуратуру щодо трьох відмов і 17 – на порушення кримінальної справи. З них по одному завели кримінальну справу, три на підході, а решта опрацьовують. Кримінальні справи не порушують, оскільки люди, які не розписалися за отримання повістки при свідках, не здійснили злочину.

Повістки мають розносити спеціальні кур’єри, які на час мобілізації повинні працювати при ЖЕКах. Наразі, таких людей, як правило, немає. І повістки розносять паспортистки. Допомагають також дільничні інспектори, але все одно багато людей просто не відкривають двері, багатьох немає вдома.

Начальникам ЖЕКів ми наголошували, що мають бути кур’єри на випадок мобілізації закріплені за ЖЕКом, – каже військовий комісар Тернопільського об’єднаного військового комісаріату Володимир Горюк. – Хоча ми самі тих людей підбираємо, начальники ЖЕКів людей не дають. В тиждень вручаємо ЖЕКам 450 повісток, за попередній тиждень, саном на суботу 30 вересня, представники ЖЕКів доповіли, що вручили тільки сім повісток. Залучили до цієї справи дільничних міліціонерів, вони пишуть рапорти по кожній повістці. Є добросовісні люди відкривають і розписуються за повістку, а основна маса – або не відкривають, або говорять, що чоловіка чи сина немає вдома.

Військовий комісар міста також зазначив, що ті, хто отримав повістки не будуть одразу відправлені у військо. Спочатку вони повинні пройти медичну комісію. Окрім того, набирають до лав армії не всіх підряд, а людей із певними навиками – артилеристів, мінометників, навідників тощо. За дві хвилі мобілізації із Тернополя відправили у різні війська близько 200 осіб.

Джерело: За Збручем

Вам також може сподобатися