На Лановеччині дивом оновлюються ікони

vlcsnap-2014-09-03-18h25m55s147На Лановеччині дивом оновлюються ікони. Зображення Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія в дерев’яній капличці посеред кладовища із старого і тьмяного перетворилося в нове, ніби щойно намальоване, полотно. Усі, хто приходить до чудом оновленої ікони, відчувають особливу намоленість цього місця.

Два тижні тому староста каплички Різдва Пресвятої Богородиці прийшовши у  храм, не повірив своїм очам. Ікона Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія оновилася. До цього сторічна святиня була тьмяною, а тепер стала як нова.

– Я зайшов, перший побачив її. Подивився і ці очі мене зразу вразили. Я злякався і так сперся на цю ікону, приклонився, а руки пристали мені зовсім. Як я потім довше придивився зовсім інша ікона, – розповідає староста каплички Різдва Пресвятої Богородиці в селі Борщівка Іван Друзь.

Ікону Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія ще у 1905 році церкві в селі Борщівка подарувала Агафія Закидальська. На святині є відповідний запис. Хто була ця жінка – в селі не знають. Кажуть, що в її родині з покоління в покоління були художники, один з них міг і написати цю ікону. Після того, як Агафія подарувала церкві святиню, вона пішла в монастир. Минуло понад 100 років, ікона святих дивом оновилася і стала як щойно намальованою.

– Це була просто така темна ікона, навіть в нас нема таких, ну темненька. Я зразу побіг до ікони Анни – вона сухенька. А тут просто такі потьоки. Вона така як щойно намальована. Одна жіночка прийшла і каже, Боже, дякую тим людям, що  так оновили ту ікону, бо в нас позолочували іконостас спеціалісти і вона думала, що вони сюди прийшли ту ікону підмалювали. Я кажу до неї, схаменися, оновилася наша ікона, – каже Іван Друзь.

В такий час, коли чимало людей розчаровуються і звертаються до Бога тільки при потребі, Господь, аби зміцнити віру, посилає ось такі чуда, каже настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Олександр. Це добрий знак, який зміцнює віру та дух українського народу в такий складний військовий час.

Лариса Лісова переконана: український народ переможе. А сьогодні приїхала помолитися до Святих Рівноапостольних Кирила та Мефодія за онука, який зараз воює на Сході.

– Я прийшла поклонитися іконі, щоб мені нині онук вернувся живим і здоровим. Щоб всі діти, які там воюють вернулися живими і здоровими, – говорить жінка.

– Зайшовши сюди, відчуваєш легкість. Дай Бог, щоб таку легкість відчували ті люди, які сьогодні обороняють нашу державу. Оці свіжі фарби несуть в собі віру і надію в те, що перемога буде за нашими мужніми хлопцями, які зараз воюють на Сході. Це дає силу і віру. І дуже хочу щоб ця сила і віра передалася усім тим, хто закуповує медикаменти, бронежилети, допомогає хто чим може, – каже Ольга Колос, яка приїхала помолитися до ікони з Тернополя.

Тепер щонеділі і в свята в капличці Різдва Пресвятої Богородиці о п’ятнадцятій годині відправляють Літургію, Акафіст за здоров’я до Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

– Звертаюся до всіх віруючих християн, а можливо є люди, які на даний час ще не мають міцної віри у своєму серці. Можете прибути у нашу капличку і переконатися в тому, що Боже благословіння є поміж нас. Ми знаємо також багато прикладів, коли Господь Ісус Христос звертався до Апостола Петра, який тонув в морі. Він казав: “Маловіре, в чому ти засумнівався?” Отож і на даний час між нами є своєрідні маловіри, які не вірять в чудеса Божі. Запрошуємо відвідати наші богослужіння і Ви переконаєтеся в тому, що Бог з нами, а якщо Бог з нами, то хто проти нас? – радить настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці в селі Борщівка отець Олександр.

Крім ікони Святих Рівноапостольних Кирила і Мефодія в капличці починає відновлюватися ще одна ікона – Розп’яття Христового. Більше про чудесні оновлення святинь у селі Борщівка Лановецького району, дивіться в програмі “Духовні роздуми” в неділю, сьомого вересня, об 11.40.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися