Айдарівець Андрій Юркевич із Тернополя загинув через підлість ворогів

thumb_28008_news_mАндрій Юркевич очолював другу роту добровольчого батальйону і потрапив у засідку, коли із солдатами супроводжував харчі для артилеристів. Російські терористи розстрілювали навіть полонених.

Тернополянин з “Айдару” Андрій Юркевич, позивний “Грізлі”, який декілька місяців на Сході захищав Україну, загинув увечері 5 вересня неподалік села Весела Гора на Луганщині.

Андрій з десятком айдарівців та нашими десантниками потрапили в засідку, організовану російськими військовими. Сталося це після оголошення перемир’я… Полягли майже всі. Бо ж вороги розстріляли і тих, хто потрапив до полону. Про ту злощасну подію на своїй сторінці у Facebook повідомив командир батальйону “Донбас” Семен Семенченко.

“У російських військових немає честі”

“Айдар” попал в засаду российского спецназа, погибло 11 человек. Перемирие продолжается. Земля пухом…” – написав комбат.

Подробиці трагедії 20minut.ua розпитала в іншого тернополянина з “Айдару” — Сергія. Воїн та його побратими, хоч і звиклі до підлості ворога, шоковані тим, що трапилось. Адже частину наших вояків просто розстріляли після бою.

– У хлопців не було бойового завдання, – каже Сергій. – Айдарівці та взвод наших десантників везли продукти і медикаменти для артилеристів. Волонтерам туди їхати – самогубство. Неподалік Веселої Гори потрапили в добре огранізовану засідку. Захищались до останнього. Відступи теж перекрили… Більшість загинула від шквального обстрілу, решту просто розстріляли. Зараз тривають переговори, аби повернули тіла наших хлопців…

Андрій Юркевич, якому 33 роки, очолював другу роту “Айдару”. Друзі з батальйону про нього відгукуються лише позитивно. І не тому, що про мертвих так прийнято говорити.

– На війні одразу видно, хто людина з великої букви, – каже Сергій. – Андрій був з таких. Розумний, добрий і мужній. Не ховався, не боявся. Добрий воїн, врятував не одного бійця. У нього залишилась дружина. “Грізлі” з нею при кожній нагоді зідзвонювався. Часто робив фото, казав: “Приїду додому, дружині покажу”… Це все дуже сумно, хоч в “Айдарі” і звикли до смертей. Болить, що хлопці гинуть через такі підступи, підлість і ницість. У російських військових немає честі.

Редакція висловлює співчуття рідним та близьким Андрія. Вічная пам’ять Герою…

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися