«Земельному браконьєрству» на Тернопілля протистоять міліціонери
Цьогоріч співробітники управління державної служби боротьби з економічною злочинністю обласної міліції задокументували 14 фактів незаконного видобування каменю, 3 – піску та 2 суглинків, 11 фактів використання артезіанських свердловин при відсутності відповідного дозволу. Загалом за вісім місяців поточного року відкрито 31 кримінальне провадження у сфері надрокористування, десятьом особам повідомлено про підозру, а шість кримінальних проваджень вже спрямовано до суду.
Співробітники управління ДСБЕЗ в області регулярно проводять заходи спрямовані на виявлення і попередження кримінальних порушень пов’язаним із незаконним видобутком корисних копалин, ретельно перевірять усі повідомлення про подібні випадки.
Нещодавно до Бучацького райвідділу міліції надійшли матеріали перевірки національного парку «Дністровий каньйон» і Державної екологічної інспекції у Тернопільській області за фактом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення і самовільного знаття ґрунтового покриву на землях запасу. Про даному повідомленню відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 240 ККУ – порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин, крім загальнопоширених. Тривають слідчі дії. До слова, у 2013-2014 роках до міліціонерів надійшло дев’ять заяв щодо незаконного видобутку корисних копалин на території цього району, зокрема й в межах природного парку «Дністровський каньйон», по усіх них відкриті кримінальні провадження.
Як повідоми начальник УДСБЕЗ УМВС України в Тернопільській області Василь Мокрицький, один з останніх фактів «земельного браконьєрства» міліціонери виявили на Кременеччині, зокрема в родовищі вапняків, пісковиків «Соколина гора». Для перевірки додержання вимог законодавства було створено робочу за участю співробітників УДСБЕЗ, старшого прокурора Тернопільської міжрайонної прокуратури, державних інспекторів охорони навколишнього середовища та інспекції сільського господарства. Комісія становила, що спеціальний дозвіл на користування надрами з терміном дії до 2018 року був виданий Кременецькій міжгосподарській шляхобудівельній колоні. Однак у 2012 р. цей дозвіл було анульовано. Проте видобуток корисних копалин із даного родовища продовжувався. В ході огляду місця події міліціонери виявили та вилучили дві вантажівки завантаженні корисними копалинами і дві одиниці спецтехніки, за допомогою якої здійснювалася незаконна діяльність. За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження кваліфіковане за ч.1 ст 240 ККУ.