Гумові чобітки для тернополян

botasagua9Чобітки та ботильйони із гуми – найкращий спосіб розв’язати проблему мокрих ніг осінніми дощовими днями. Утім, ходити у них весь день фахівці не радять – штучний матеріал не дає дихати шкірі.

Тож із часом шкіру ніг може вразити грибок. Окрім того, гумове взуття зазвичай не має  супінатора, відтак може розвиватись плоскостопість, вважають медики. Та якщо ходити у  такому взутті недовго, перевзуватись у змінні туфлі чи чобітки відразу після приходу на  роботу чи навчання, та доглядати за ним – проблем не виникатиме.

Придбати «гумовці» можна як на ринку, так і у магазинах. Дитяче – за 100-150 грн, для  дорослих – за 100-230 грн. Ботильйони коштують 100 грн, то утеплені чобітки – 200-230.

– Недешеве дитяче взуття, – емоційно каже тернополянка Оксана Тимчук, яку ми зустріли  на ринку. – Мене обурює, що майже немає різниці між вартістю дитячого взуття та для  дорослих. Дитяча ж ніжка постійно росте!

Продавці пояснюють: на все ціна зростає, і гумові чобітки – не виняток. Вартість гумових  чобіт залежить і від того, з яких матеріалів вони виготовлені.

– „Гумовці” виготовляють з кількох матеріалів, – розповідає продавець Марія (прізвище не  вказала – прим. ред.) – поліестер, гума, бавовна. Ті, до складу яких входить бавовна, дорожчі. З пінки – дешевші.

Проте на яке взуття не впав би вибір, покупець, за словами продавців, має звернути увагу на  кілька моментів. Приміром, неякісне китайське взуття може мати різкий запах.

– Якщо гумове взуття має запах, то краще його не купувати, – каже продавець Тетяна.  – Можливо, до складу входять якісь шкідливі речовини або ж виробники порушили технологію. Ми такого не привозимо.

Покупцям продавці радять обирати взуття, зважаючи на сезон. Так, якщо у літні дощові дні  можна спокійно ходити у взутті без утеплення, то в холодну погоду без нього не обійтись.

– У гумових чобітках на осінь як мінімум має бути тепла устілка, – додає пані Оксана. – Тож  не варто купувати взуття впритик. Краще взяти на розмір більше, щоб і шкарпетку можна  було одягнути. Хоча для осені найкращий варіант – це «валяночок». Окрім того, аби ніжка не  травмувалась, передня та задня частина чобітка мають бути дещо потовщеними.

Також, за словами продавців, підошва у якісних чобітків повинна бути прогумованою,  щільною, жорсткою, але водночас і гнучкою. А на поверхні самого чобітка не повинно бути  ніяких недоліків – потовщень, порізів, бульбашок.

– У продажу є як чобітки одного кольору, так і різнокольорові, з цікавими принтами, – додає  жінка. – Треба зважати на те, для чого вам таке взуття – для поїздок до лісу, на дачу чи  прогулянок містом. Адже для першого потрібне щільніше взуття. А ще варто пам’ятати:  доглядати за таким взуттям також треба правильно. Приміром, повернувшись із вулиці,  чобітки треба протерти ганчіркою, змоченою у теплій воді. А щоби вони і далі блищали,  обробити гліцерином.

Сушити біля відкритого вогню чи батареї таке взуття не можна – воно може деформуватись, збігтись.
Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися