У Скоморохах конфлікт людей із перевізником

top-photoУ конфлікті людей із перевізником, мабуть, вперше за останній час влада стала на бік громади. У Тернопільському районі члени конкурсного комітету не прийняли рішення щодо переможця на автобусному маршруті «Тернопіль – Скоморохи». Бо, як стверджують люди, перевізник, який подав документи на конкурс, і раніше їздив за цим маршруту, по-хамськи ставився до людей, особливо – пільговиків, не завжди виїздив на маршрут, до того ж сам транспортний засіб не витримує жодної критики.

Свої слова вони підкріпили листом-зверненням за підписом понад 20 чоловік та розповіли наступне.
– Ми проти того, щоб перевізник Володимир Янковський здійснював обслуговування на цьому маршруті. Людина неадекватно поводиться з пасажирами: грубить, погрожує, виганяє з салону, не бере по посвідченнях. Бували випадки, коли висаджував людей серед поля. Свого часу за те, що я підписала від імені мешканців трьох сіл – Скоморохів, Смолянки та Прошової – звернення у ДАІ та адміністрацію, щоб ті перевірити технічний стан автобуса та заставити його відремонтувати, Янковський написав на мене заяву в міліцію. Хоча автобус на ходу розвалювався, у салоні постійно стояв стовп пилу, спідометр не працював, мали місце дрібні ДТП. Тоді його таки змусили зробити капітальний ремонт автобуса та залишити рейс. Був найнятий інший водій, але зараз Янковський знову з’явився за кремом цього автобуса. Люди обурюються, як може людина, яка була звільнена, і далі працювати на тому ж маршруті. Він не змінився, висновків не зробив, тому мешканці зроблять все, щоб на цьому маршруті був інший перевізник, – каже мешканка Скоморохів Ірина Краснова.
Жінку підтримує й депутат Тернопільської районної ради від села Скоморохи.
– Відколи у нас з’явився перевізник Янковський, відтоді в селі з’явилися проблеми. Від людей на моє ім’я, як депутата райради, постійно надходять скарги. Перевізник дозволяє собі грубити людям за те, що ті відстоюють свої законні права їздити по пільгах. У мене є, скажімо, заява від батька багатодітної сім’ї, в якій зазначено, що водій автобуса відмовляється перевозити його дітей, які мають відповідні посвідчення. Також перевізник дозволяє собі не виїжджати на рейс, бо на платформі мала кількість пасажирів, відповідно такий рейс йому не вигідний. Коли люди звертаються до нього, щоб дав пояснення своїм діям, адже в селі на автобус чекають пасажири, то у відповідь грубить, мовляв, купи собі автобус або їзди на таксі, – розповідає депутат райради Іван Сампара.
– А чому більше ніхто із перевізників не подав заявки на тендер? – запитуємо у депутата.
– Очевидно, Янковський хотів задурити людей, інших перевізників та членів конкурсної комісії, подавши на конкурс свою заявку і Збаразького АТП. Хто б не переміг, все одно він буде їздити, бо це одне й те ж. Адже свого часу на цьому автобусі він їздив, а належав він автотранспортному підприємству. Більше того, мають місце розмови, що він залякує потенційних перевізників, які, не бажаючи йти на конфлікт, відмовляються подавати заявки на конкурс, – каже Іван Сампара.
Як повідомив «Номер один» голова конкурсного комітету, перший заступник голови Тернопільської РДА Богдан Лихий, до нього неодноразово зверталися мешканців трьох сіл щодо даної проблеми.
– Влада не могла не відреагувати на їхні прохання, адже, по-перше, люди мають мати право за безпечний проїзд у громадському транспорті, по-друге, ніхто не давав права власникам автобусів і їх водіям зневажливо ставитися до пасажира, – зазначив Богдан Лихий.
Зауважимо, що нині мешканці даних сіл дістаються до обласного центру автобусом для членів садівничого товариства «Пролісок-1», рейси на якому виконує той самий перевізник В. Янковський. Більше того, дані села не мають альтернативи, адже через їх населені пункти проходить ще один автобус у напрямку на Теребовлю, але і його обслуговує Янковський, щоправда, вже батько – Тадей. Між іншим, до нього пасажири мають теж багато претензій, але це вже тема іншого журналістського розслідування. На даний час люди хочуть розірвати цю монополію однієї сім’ї Янковських.
І між тим, Янковський та Збаразьке АТП через суд (обох позивачів представляла одна й та ж людина) намагалися позбавити права на проведення нового конкурсу на даному маршруті, але суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Ольга Чепенюк визнала це прохання необґрунтованим.
P.S.: Журналісти “Номер один» зателефонували до Володимира Янковського, щоб він дав відповідь на зауваження мешканців Скоморохів, Прошової та Смолянки, депутата та представників влади, однак той відмовився від спілкування.
Джерело: Номер один

Вам також може сподобатися