Медичне обладнання та ліки для зони АТО передали українські лікарі з Бостона
Медичне обладнання та ліки вартістю 150 тисяч доларів передали Тернопільщині українські лікарі з Бостона. Наразі препарати та устаткування сортують. 60% отриманого вже облікували. Згодом медичне обладнання передадуть на Схід України. Тернополяни не втомлюються допомагати бійцям зони АТО. В місті діє три склади, куди люди приносять теплий одяг, медикаменти, харчі та допомагають грошима.
Лікарі, вихідці з України, які наразі працюють у Бостоні, передали Тернопільщині медичне обладнання вартістю 150 тисяч доларів. 60% препаратів вже облікували, ще 3,5 тонни знаходяться на митниці.
– Це є повністю хірургічне обладнання. Тобто, хірургічний стіл, рентген-апарат мобільний – все, що потрібне для забезпечення роботи польового шпиталю, хірургічної кімнати на передові. Це обладнання буде передане на Схід, – розповідає регіональний представник Уповноваженого з прав людини в Україні Володимир Шевченко.
Активність і жертовність тернополян у допомозі військовослужбовцям не зменшується. Люди приносять все, що можуть. В Тернополі діє три склади збору допомоги військовослужбовцям: на вулиці Збаразька,16 – гуртовня “Галант”, нещодавно відкрити приміщення на вулиці Академіка Дністрянського, 10 на масиві “Східний”. Там збирають теплі речі. Ще один склад знаходиться на вулиці Подільська, 21 – туди можна приносити овочі.
– За два місяці роботи логістичного центру було зібрано 507тисяч 454 гривні 37 копійок, 2391 долар, 450 євро і 450 фунтів. Ці гроші були зібрані волонтерами в опломбовані банки і футбольними вболівальниками, бо Ви всі знаєте, що під час всіх матчів, що були на Тернопільському стадіоні, і матчі ФК “Нива” і матчі ФК “Тернопіль”, ходили наші волонтери і збирали в баночки, – говорить волонтер логістичного центру Люба Вовк.
196 тисяч в логістичному центрі витратили на спальні мішки, теплі ковдри, бронежилети, транспортні послуги, пальне, медзасоби, термобілизну. Наразі студенти пішли на навчання, кількість волонтерів, які збирали гроші біля Тернопільських супермаркетів зменшується, відтак в логістичному центрі просять зголошуватися усіх: великих і малих, з автівкою і без, на кілька годин чи й на весь день.
– Раніше ми збирали більше коштів, ніж зараз, тому що зараз в нас зменшилася кількість волонтерів, які стоять біля супермаркетів. Власне це і є найбільше надходження коштів – збір волонтерів біля супермаркетів в баночки. Зараз волонтери пішли на навчання, відповідно, їх стало менше і грошей є менше. Ми наразі почали співпрацювати з Пластом. Пластунів Ви можете побачити поки що біля трьох магазинів у Тернополі.
В логістичному центрі бережуть і звітуюють про кожну копійку, яку мешканці Тернопільщини жертвують військовослужбовцям.
– Коли ми шукали транспорт на Схід, якщо ми раніше відправляли машину за 5 тисяч, то зараз нам кажуть 15 тисяч. Ми були просто шоковані, шукаємо дешевше трохи. Кожну копійку ми всеодно бережемо, незважаючи на такі великі суми 507 тисяч. Ми стараємося на берегти кожну копійку і навіть українські прапори і символіку, яку солдати в нас просять, ми не купуємо на базарі, ми купуємо тканину підкладочну самі і волонтери наші шиють самі, це виходить на кілька гривень дешевше з одного прапора, – каже Люба Вовк.
Довгі куртки, шапки, які можна одягати під каску, теплі шкарпетки, – це лише невеликий перелік того, що потрібно нашим воякам на Сході. Зайвими речі не будуть. Найнеобхідніше одразу відправлять на передову, а те, що солдатам не підійде, передадуть біженцям або в благодійний фонд “Карітас”.
Джерело: ТВ-4