За 20 днів вересня споживання природного газу скоротили на 25%

88_mainВід початку вересня у Тернопільській області вдалось скоротити споживання природного газу на 25% від доведених обсягів споживання. Для цього провели ряд тимчасових кризових заходів в бюджетній сфері. Про виконання плану організаційно-технічних заходів щодо скорочення споживання природного газу до кінця 2014 року та у опалювальному періоді 2014-2015 року доповів директор департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму Василь Ясіновський на засідання колегії облдержадміністрації 25 вересня.

«Доведений обсяг споживання природного газу для області з 1 серпня 2014 року             по 1 квітня  2015 року складає 166,8 млн куб. метрів природного газу. Цей показник не включає витрати на населення, – зазначив він. – Ми запланували перевести на альтернативні види палива 85 котелень бюджетних установ та організацій. Фінансування  з переводу котельного обладнання проведуть з місцевих бюджетів та за рахунок залучених коштів не бюджетних джерел. Це дозволить скоротити споживання природного газу на 23% ».

У бюджетній сфері області 14 котелень уже перевели на альтернативні види палива. На даний час проводять роботи з переводу на альтернативні види палива ще 33 котельнях.

«Здійснюємо також часткову санацію будівель і споруд, – додав Василь Ясіновський. – Зокрема, у деяких закладах освіти, у відділеннях та закладах первинної сільської мережі закладів охорони здоров’я,  закладах культури, закладах соціального захисту населення замінили на енергозберігаючі 2200 віконних та 128 дверних блоків.  Це дозволить скоротити споживання природного газу орієнтовно ще на 8%».

У результаті проведеної роботи в бюджетній сфері за 20 днів вересня споживання природного газу скорочено на 25% від доведених обсягів споживання. Проте, підприємства комунальної теплоенергетики  за даний період перевищили доведені обсяги на 11,6%. Це відбулось у зв’язку з початком роботи підприємств-виробників цукрової продукції з нарощенням на 50% обсягів виробництва у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Загалом, до опалювального сезону 2014/2015 року установи та організації області готові. В усіх бюджетних установах  завершили поточні ремонти будівель і споруд, приміщень загального користування, підвалів та горищ. Поруч із цим стан забезпечення вугіллям бюджетних установ та організацій області – незадовільний, повідомив Василь Ясіновський.

Довідково:
Потреба  природного  газу на 2014 рік в області складає 820 млн куб. метрів (згідно обсягів споживання у 2013 році).

Зокрема, у 2013 році  спожито по категоріях споживачів (млн. куб. метрів):

– бюджетними установами та організаціями – 30,4   (3,6%);
– промисловою групою споживачів – 147,2   (18,0%);
– підприємствами комунальної теплоенергетики – 84,8   (10,3%);
– населенням – 531,5   (64,8%).

Вам також може сподобатися