Передвиборча агітація лише почалась, а уже є перші порушення і зловживання

RequestaQuoteВже збіг термін реєстрації кандидатів у народні депутати. Cтаном на обід 30 вересня на Тернопільщині кількість зареєстрованих досягла 58  кандидатів-мажоритарників. Громадські спостерігачі від мережі “Опора” та Комітету виборців України кажуть, хоч передвиборча агітація лише почалась, уже є перші порушення і зловживання.

– Розміщення агітаційний матеріалів, а саме друкованих банерів і білбордів певними політичними силами, які розклеєні ще до реєстрації, тобто до початку агітації. На даний час вони не є зняті.  Вони не можуть бути проплачені з виборчого фонду, оскільки розміщені до моменту реєстрації таких виборчих фондів, – розповідає юрист ТОО Комітет виборців України Тетяна Семусь.

Прискіпливо перевірятимуть активісти також вихідні дані на зовнішній рекламі. Відповідно до законодавства, вони обов’язкові. Агітаційні матеріали розміщають і на стінах комунальних установ і організацій, що теж заборонено законодавством. Порушення зафіксувала і громадська мережа “Опора”. Листівки за одного із кандидатів були розклеєні у громадському транспорті. Іншого ж активісти запідозрили у непрямому підкупі виборців через роботу благодійного фонду.

– Звертаємося до всіх, якщо люди бачать якісь порушення, то потрібно звертатися до наших  представників або на офіційні сайти, на сторінки в соцмережах з явним фактажем для того, щоб зробити ефективнішою роботу  про виявлення порушень, – говорить координатор Громадської мережі “Опора” в Тернопільській області Рустам Ергешов.

Надалі тривають зміни в окружних виборчих комісіях, проте остаточним вже є їхній керівний склад.

– Вже 11% зі складу окружних виборчих комісій в області є замінені. Це свідчить про недостатню роботу політичних партій при висуванні кандидатур на посади в окружних виборчих комісіях, – каже Тетяна Семусь.

– Явка на окружних виборчих дільницях в середньому 12-14 осіб, тобто вона коливається у межах квоти. Немає високої явки ОВК, що досить дивно, – розповів Рустам Ергешов.

З 12 до 13 жовтня формуються попередні списки виборців. 14 жовтня їх передадуть у дільничні виборчі комісії. З цього часу у виборців буде ще чотири дні, аби внести зміни у списки.
Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися