Діти переселенців та військовослужбовців, які перебувають в зоні АТО повернулися з відпочинку у Польщі

dsc_0844+17 дітей переселених в Тернопільську область з Криму та східних регіонів України, діти військовослужбовців, які перебувають у зоні проведення антитерористичної операції  з 1 по 6 жовтня відпочивали у місті Зелена Гура у Республіці Польща. 7 жовтня вони повернулися на Україну. Враженнями від відпочинку поділилися з головою Тернопільської обласної державної адміністрації Олегом Сиротюком під час зустрічі.

За словами керівника області, це перша група дітей яка побувала на відпочинку у Польщі. Такі проекти в області втілюватимуть і надалі, адже Тернопільщина налагоджує тісні контакти з воєводствами Польщі.

Також подібні проекти обговорюємо з Литвою, Грузією та іншими країнами. У планах і надалі відправляти на відпочинок дітей військовослужбовців, і переселених в Тернопільську область з Криму, Донецької, Луганської областей. Усе що потрібно для цього з нашої сторони ми зробимо. Наше завдання, щоб діти змогли побувати в інших країнах, побачити світ, знайти нових друзів та отримати нові враження. Я думаю, що для багатьох з них це буде хорошим життєвим досвідом та хоч на трішки відволіче від тривоги за рідних», – «наголосив Олег Сиротюк.

Як розповіли діти, програма відпочинку у Польщі була надзвичайно цікавою та змістовною. Вони відвідували Етнографічний Музей в місті Охла, мали зустріч з Маршалком Любуського воєводства пані Ельжбетою Полак,  відвідали Парк Краснала, здійснили круїз на кораблі по річці Одер.

«Дякую за екскурсії, за можливість поспілкуватися з людьми з іншої країни, ознайомитися з її культурою, – звернулася до голови ОДА Олена Мельник з Бережан. Її батько несе військову службу у зоні АТО. – Ми змогли порівняти нашу країну з Польщею, зробити певні висновки про життя за кордоном, чогось навчитися щось перейняти у наших сусідів. Я і моя сім’я дякуємо вам за можливість відвідати Польщу».

«Я приїхала з Луганська, мене дуже тепло прийняли і в Тернополі і у Польщі – зазначила Анна Герасименко. – Там нам дуже сподобалося. Ми дуже вдячні Олегу Мирославовичу за те, що він організував нам таку поїздку, а також консулу Зеленої Гури пані Стефанії. Ви чудові люди з великим серцем».

Слова вдячності Тернопільській обласній державній адміністрації висловили і батьки дітей.
«Ми хвилюємося не лише наших чоловіків, які несуть військову службу, а й за наших дітей, які дуже переживають за батьків, – наголосила Наталія Бурик. – Ми сподіваємося, що в Україні настане мирний час і ми зможемо запросити до себе гостей з Польщі, адже наші діти встигли знайти друзів».

Вам також може сподобатися