На Тернопільщині міліціонери викрили аферу колишнього працівника сиротинця

PM730image001Два автомобілі Фольксваген–Каравелла та Шевроле Коптіла відібрав у вихованців дитячого сиротинця «Дім Світла Христового» тепер уже колишній працівник, мешканець Бережан. Уже не перший рік дітьми із сиротинця опікуються римо-католицькі монахи Бельгії. За словами настоятеля монастиря «Брати Милосердя» брата Івана, чоловік не один рік працював у садибі. Він возив вихованців, допомагав у інших справах. Але з певних причин настоятель вирішив не продовжувати з ним співпрацю і після закінчення терміну контракту – звільнив його.

– Третього червня, – розповідає начальник Бережанського райвідділу міліції Петро Процик, –  в наш райвідділ звернувся громадянин Бельгії, керівник одного з благодійних фондів, який знаходиться в місті Бережани. Він заявив, що колишній працівник сиротинця,  зловживаючи довірою, попередньо виготовив доручення, а після звільнення з роботи переоформив автомобілі на себе.

Як каже Петро Процик, громадянин Бельгії практично не володів українською мовою. Не знав іноземець і наслідків оформлення генерального доручення. Аби відновити справедливість, представник благодійного фонду подав цивільний позов до суду на скасування доручення та визнання за ним права власності на автівки.

– Автомобілі використовувалися для перевезення наших вихованців по Бережанах, а також гостей, – стверджує брат Іван, настоятель монастиря «Брати Милосердя». – В літній період ми возили ними дітей на відпочинок в Карпати та інші міста. Я був здивований вчинком нашого колишнього працівника, який пропрацював тут 6 років і з яким у нас були хороші стосунки. Але після закінчення контракту він ось так вчинив.

Не розуміють вчинок чоловіка і самі вихованці сиротинця.

– Треба було до зубного він возив, треба було на базар – він возив. Шкода, що він так вчинив з нашими машинами, що він забрав їх. Ми мали мати 15 липня їхати  на відпочинок у Карпати до тих людей, що вже відпочивали там, але він забрав у нас машини і ми не поїхали, – пригадує вихованка сиротинця Олена Смоленко.

Наразі автомобілі перебувають в гаражах Бережанського райвідділу міліції. Подальша їхня доля залежить від рішення суду, який запланований на 8 жовтня. Сам зловмисник своєї вини не визнає. Він вважає, що усі шість років йому недоплачували, а тому вирішив компенсувати несправедливість двома автомобілями.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження.  Дії підозрюваного  кваліфікують за статтею 190 ККУ (шахрайство). Триває досудове розслідування.

Вам також може сподобатися