Нові умови вступу до ВНЗ

DOCUMENTATION-BD_018 вересня Міністерство освіти і науки України оприлюднило на громадське обговорення проект Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2015 році. За цей час усі охочі мали можливість вносити свої пропозиції та зауваження. 9 жовтня в Міністерстві освіти і науки України відбулося засідання третьої робочої групи щодо умов прийому до ВНЗ у 2015 році. Робоча група розглянула пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення.

Під час обговорення вирішено, що вступ у 2015 році до вищих навчальних закладів здійснюватиметься за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, абітурієнти, які мають диплом молодшого спеціаліста, зможуть вступати на ОКР «бакалавр» лише на перший курс ВНЗ та за результатами ЗНО. У цьому навчальному році в рамках ЗНО планують ввести дворівневі тести – звичайний та підвищеної складності – з української мови та літератури, математика. Який саме тест необхідний для вступу абітурієнта визначатиме сам ВНЗ.

Також у 2015 році під час вступу до ВНЗ скасовується необхідність подання медичної довідки 086-0. У 2015 році буде можливо вступати поза конкурсом, лише тим категоріям абітурієнтів, які визначені Законом України «Про вищу освіту». Цільовий прийом сільської молоді скасовується. Норма подання заяв до ВНЗ залишається без змін: абітурієнт подає по три заяви до п’яти закладів, визначаючи їх приорітетність.

Джерело: Західна правда

Вам також може сподобатися