“Тернопільміськтеплокомуненерго” пояснило, чому гаряча вода має коричневий колір

voda_brud– Днями була готова сваритись із тепломережами, – каже тернополянка Ірина Копач. – Ввечері хотіла помитись, дітей покупати. Відкриваю кран із гарячою водою, а звідти – чай, кава, не знаю як назвати. Текла рідина коричневого кольору. І що робити?

Тернополянка обурюється, що гаряча вода у Тернополі щоразу дорожча. А коли увімкнуть опалення, то, щоб оплатити комунальні послуги, доведеться ще більш затягнути паски.

– Чому я плачу за якісну воду, а тією водою, яку отримую, навіть посуд страшно мити, – каже вона. – У такому випадку, мені здається, я взагалі не повинна платити…

Скарги на брудну воду, до слова, трапляються нерідко. Тернополяни часто фотографують брудну воду у ванні, виставляють у соцмережах, однак далі – зателефонувати та з’ясувати причину – іде мало хто.

Що робити у такому разі, ми поцікавились у  КП “Тернопільміськтеплокомуненерго”.

– Ми воду підігріваємо, а не добуваємо, – каже  головний інженер КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Станіслав Конопляник. – Тож, ми її спеціально не фарбуємо у коричневий колір.

Коричневий колір води, за словами пана Конопляника, пов’язаний із перевищенням вмісту заліза у холодній воді. Його там – удвічі більше від норми. Йдеться про випад окису заліза, який і дає колір «кави, чаю».

– Наберіть у ванну холодної води, хай постоїть дві години, і побачите, що буде на дні, – додає пан Конопляник.

Якщо явище перетворення води у крані на “каву, чай” – часте, споживач може звернутись у тепломережі за телефоном 25-25-39 та повідомити про свою проблему. Після звернення  підприємство сформує комісію, яка з’ясовуватиме ситуацію. Якщо проблема пов’язана із роботою тепломереж, то споживач платитиме за таку воду менше.

– За період, упродовж якого мешканець мав проблеми з якістю води, вона платитиме за гарячу воду, як за холодну, – додає пан Конопляник. – Але у Тернополі ще такого не було, щоби подача брудної води була пов’язана з роботою тепломереж.
Також не було випадків, за словами головного інженера,  щоби  люди скаржились на постійну подачу коричневої води.

– Як казав мій колишній керівник, у Тернополі ще не бачили жовтих людей, – додає фахівець.
Джерело: “20 хвилин“

Вам також може сподобатися