У Тернополі визначився лідер виборчих перегонів – Іван Ковалик

12313212Станом на сьогодні тернополяни більше довіряють представнику «Народного фронту» Івану Ковалику, аніж висуванцю ВО «Свобода» Олексію Кайді. Про це свідчать результати чергового опитування, проведеного у Тернополі Центром соціологічних досліджень минулого тижня. На запитання, за кого б Ви проголосували, якби вибори відбулися найближчої неділі, майже 22% голосів тернополянин віддали би Івану Ковалику, натомість за Олексія Кайду проголосувало би трішки менше за 15%.

У порівнянні з минулотижневими замірами, рейтинг «свободівця» Кайди знову знизився – на 1%, натомість у висуванця партії «Народний фронт» Ковалика збільшився майже на 6%.
Характерно, що за останній місяць симпатії тернополян, як свідчать опитування, постійно збільшуються у бік «фронтовика» і несуттєво, але все ж таки зменшуються щодо «свободівця». Очевидно, тут свою роль зіграло те, що Олексій Кайда минулого тижня в ефірі «5 каналу» зробив гучну заяву, що він мешканцям Тернополя на минулих виборах 2012 року нічого не обіцяв. До того ж політсила, яку він представляє, маючи всю повноту влади як в місті, так і в області, себе суттєво дискредитувала. А от висуванець з Майдану Іван Ковалик, який зараз проводить активну виборчу кампанію, мінусів для виборця не має.
На старті виборчих перегонів вважалося, що саме політична партія Арсенія Яценюка «Народний фронт» додаватиме рейтингу Івану Ковалику. Разом із тим, у суспільстві нині існує запит на нових лідерів, відтак у даному випадку і сам висуванець команди Прем’єра підвищує рейтинг партії, що його висунула.
Під час проведення опитування з’ясувалася цікава закономірність: за Ковалика голосуватимуть помірковані тернополяни, які по багатомандатному виборчому окрузі готові підтримати партії «Блок Петра Порошенка» та «Народний фронт». Натомість за Олексія Кайду віддасть свої голоси радикальний виборець – з числа симпатиків ВО «Свобода» та Радикальної партії Олега Ляшка.

Рейтинг кандидатів у народні депутати у м. Тернополі:

1.    Іван Ковалик («Народний фронт») – 21,8%
2.    Олексій Кайда  (ВО «Свобода») – 14,9%
3.    Ігор Романків (ВО «Батьківщина») – 8,1%
4.    Віталій Максимов (самовисуванець) – 7,9%
5.    Тарас Пастух («Самопоміч») – 3,7%
6.    Решта кандидатів – до 1,0%
7.    Не проголосували б за жодного – 4,8%
8.    Важко відповісти – 33,8%

* Опитування було проведене з 6 по 12 жовтня 2014 року. Опитано 1121  респондент віком від 18 до 65 років у Тернополі. Теоретична похибка вибірки – 2,0%.

Вам також може сподобатися