Правилам та методам використання зброї майбутніх бійців загонів самооборони навчали інструктори-правоохоронці Тернопільщини

MVS_2858Тактичні заняття з орієнтування на місцевості та ведення бою, правила та методи оборони місця дислокації, інженерно-саперні навики та надання медичної допомоги під час ведення бойових дій впродовж двох тижнів здобували добровольці, які записалися до навчального центру імені Ярослава Горошко.

Такий табір відкрили з ініціативи  Тернопільської обласної спілки ветеранів Афганістану на базі відпочинку «Лісова казка», що у селі Борщівка Ланівецького району. Закріпили отримані знання учасники вишколу практичними заняттями на полігоні.

За словами голови обласної спілки ветеранів Афганістану Сергія Лісового, провести навчальні стрільби запропонував начальник обласного управління міліції Василь Облещук. З правилами та методами використання зброї вихованців табору ознайомили інструктори-правоохоронці Тернопільщини.

– Така ситуація в країні, хочу навчитися захищати свою країну, сім’ю, друзів. Цей вишкіл вчить бути дисциплінованим, виживати в польових умовах та у чужій місцевості,  – розповів один із учасник навчань на прізвисько Лис. – Рівень фахівців, інструкторів дуже високий. За цей короткий час я дізнався багато нового.  Вчили нас і як користуватися зброєю і як поводити себе на території, де проводяться бойові дії.

Займалися з вихованцями табору професіонали та знавці своєї справи – випускники Одеської академії сухопутних військ, спецназівці «Альфи», військові лікарі, афганці.

Голова обласної спілки ветеранів Афганістану каже, що основна мета вишколу – це створення в майбутньому професійних загонів самооборони.

– Чотири чоловіка з нашого вишколу вже пішли добровольцями на схід в зону АТО. В нас вихованці різного віку – від 20 років і старше. Є різні дисципліни та заняття. Це все робилося для того, щоб люди, які раніше не стикалися з подібним, були готові та не розгубилися у відповідальний момент. Ми все викладаємо, опираючись на власний досвід, бо пройшли війну в Афганістані і знаємо, що потрібно для тих, хто прийшов на вишкіл.

Після завершення навчань вихованці повернуться до буденного життя. Сергій Лісовий сподівається, що бійці добре запам’ятають отримані знання, створять схожі загони самооборони та вивчене передадуть іншим.

Вам також може сподобатися