На Тернопільщині переселенцям виплатять по 442 гривні

photoЗаяви на отримання щомісячної допомоги для покриття витрат на проживання подало більше 180 громадян, які тимчасово переселилися на Тернопільщину із Криму, Донецької та Луганської областей. Порядок виплати цієї допомоги обговорили під час апаратної наради, яку провів 20 жовтня перший заступник голови Тернопільської облдержадмінстарції Іван Крисак.

Нагадаємо, що розмір допомоги згідно рішення Кабінету Міністрів становить: для працездатних осіб – 442 гривні, для непрацездатних (діти, інваліди, пенсіонери) – 884. Працездатні, але не працевлаштовані громадяни, отримуватимуть кошти у встановленому розмірі лише протягом 2 місяців.Якщо працездатна особа впродовж двох місяців не працевлаштується, розмір допомоги для неї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а наступний період – припиняється. Загалом кошти мають виплачувати з дня звернення по місяць зняття з обліку, але не більше шести місяців.

Проте є певні проблемні питання, які стосуються виплати допомоги. Як повідомив директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський, джерела фінансування виплат чітко не визначили.
«Згідно рішення, кошти повинні перерахувати на рахунок через 10 днів після призначення допомоги. Та цього ми зробити не змогли через неточності щодо джерела фінансування. Виплачувати допомогу повинні із залишкових субвенцій інших виплат, що є проблематично», – зазначив Вадим Боярський.

Щодо цих неточностей департамент соціального захисту населення направив до Міністерства соціальної політики України ряд запитів та пропозицій. Як зазначив Іван Крисак, проблемні моменти даного законопроекту повинні бути якомога швидше усунені.
«Ми не повинні допускати конфліктних ситуацій, які стосуються питань тимчасово переселених осіб, – зауважив він. – Якщо виплати призначили, потрібно їх здійснити. Тому чекатимемо на реакцію Міністерства соціальної політики України щодо наших пропозицій та вивчатимемо даний законопроект для вирішення усіх проблемних питань».

Вам також може сподобатися