Тернополяни просять закупити у найкоротші терміни ліки по усіх державних програмах

dscn5326З вимогою до Кабінету Міністрів щодо проведення закупівлі ліків згідно всіх державних програм за кошти бюджету 2014 прийшли тернополяни під стіни Тернопільської облдержадміністарції 21 жовтня. Зокрема, йшлось про медичне забезпечення людей, що живуть з ВІЛ, туберкульозом, онкологією, гепатитом та іншими захворюваннями.

Зустрівся з учасниками акції директор департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Курило. Він запросив їх в ОДА для конструктивного діалогу.

Директор депатраменту охорони здоров’я ОДА подякував активістам, за те, що піднімають болючі для галузі охорони здоров’я питання, та зазначив, що до 10 листопада питання забезпечення області препаратами даної групи закриють.

«Під час колегії, яка відбулася у Міністерстві охорони здоров’я минулої п’ятниці, йшлося про забезпечення лікарськими засобами медичних закладів області, – наголосив Володимир Курило. – Я хочу акцентувати вашу увагу на тому, що вперше у Україні з бюджету 2014 року не закупили медикамени. За словами в. о. Міністра охорони здоров’я Василя Лазоришинця, з певних причин тендери не були проведені, але Міністр запевнив, що дане питання вирішується. Міністерством охорони здоров’я вже укладені договори щодо забезпечення ліками на суму 558 мільйонів гривень. Тож до 10 листопада очікуємо поступлення препаратів».

За словами Володимира Курила, 558 мільйонів це – 36% від усієї суми, яка передбачена державою на закупівлю ліків. Повний її розмір 2 мільярди 160 млн грн.

«У свою чергу намагається забезпечити медичними препаратами хворих на онкологію, туберкульоз, гемофілію, гепатит, ВІЛ і департамент охорони здоров’я ОДА, – підкреслив Володимир Курило. – Враховуючи ситуацію, яка склалася в державі, у проекті обласного бюджету на 2015 рік на медичне забезпечення передбачили додаткових 300 тисяч гривень. На нашу думку, за умови стовідсоткової реалізації замовлень і ефективного використання коштів з обласного бюджету проблему забезпечення ліками повністю вирішимо».

Як зазначив Володимир Курило листом Міністрерства охорони здоров’я від 18 березня 2014 року також передбачили видатки на централізовану закупівлю хіміотерапевтичних препаратів для жителів області в розмірі 965 тис. 400 грн.
«Загалом, на зменшення кількості коштів щодо медичного забезпечення впливає нестабільність національної валюти, а також введення ПДВ на лікарські засоби, – наголосив директор департаменту охорони здоров’я ОДА. – Політику у сфері охорони здоров’я в Україні визначає Міністерство охорони здоров’я, воно ж забезпечує виконання державних програм, а саме закупівлі медикаментів. Однак на останній колегії МОЗ зазначили, що дану функцію буде передано областям».

Вам також може сподобатися