Через утеплені фасади пінопластом у тернополян мокріють стіни і вкриваються грибком

6_141414250136Через утеплення фасадів будинків у Тернополі, почастішали скарги від сусідів «утеплених» тернополян, у яких стіни починають сиріти та вкриватися грибком. Також змінюється зовнішній вигляд будинку.

Як пояснює Павло Савечко, завідувач сектору з питань енергозбереження управління житлово-комунального управління, благоустрою та екології ТМР, дана ситуація вказує на двозначність відношення тернополян до тенденції, яку можна в сучасних умовах назвати швидше панічною, аніж раціональною.

– Відповідальність за те, що тернополяни самовільно утеплюють фасади пінопластом, не визначена та не передбачена. Відповідно, коли у квартирі тернополян після утеплення фасаду підвищується рівень вологи, то скаржитися немає на кого, і немає кому, окрім суду. Часто до нас звертаються сусіди тих, хто утепляв фасади і нарікають, що у них мокрі стіни та грибок, що є цілком зрозумілим, адже температура повітря у житлі сусідів, що «утеплилися» – на декілька градусів вища, аніж у інших квартирах. Перепад температури і спричиняє вологість у помешканнях сусідів. Також через недобросовісно виконані роботи представниками фірми, скаржаться на цвіль, плісняву, грибок на стіні або стелі і тернополяни, що скористалися їхніми послугами. Все це – результат утворення конденсату водяного пару на поверхні стін в найхолодніших місцях, який ще називають «точкою роси» і який зумовлений наявністю надмірної вологості. Як показує практика на появу таких недоліків впливає також відсутність дверей на кухні та належної витяжки. Найчастіше схожі проблеми виникають на перших поверхах, з північної сторони будівлі або внаслідок розгерметизації міжпанельних швів.

Павло Савечко також зауважує, що утеплення фасадів будинків за допомогою пінопласту таки дає помітний ефект (при умові використання пінопласту завтовшки не менше 10 см), дозволяючи утримати тепло в оселі, але він буде тривалим і нікому не зашкодить лише за умови, якщо таким способом утепляють цілий будинок.

– Особисто впевнений, що вищевказаний захід реально дозволяє забезпечити ефективне енергозбереження та економію мешканцям коштів, створюються додаткові робочі місця та реалізовується продукція вітчизняних товаровиробників, але разом з тим виникає ряд проблем. Зокрема, змінюється зовнішній вигляд фасаду житлової будівлі, відтак порушується авторське право її архітектора, яке діє ще 70 років після смерті автора. Треба також взяти до уваги той факт, що у центрі Тернополя знаходиться 200 пам’яток архітектури, близько 170 із яких – житлові будинки, то це ще й буде порушення закону «Про охорону і використання пам’яток історії та культури». В країнах Євросоюзу такі дії реально знижують ринкову вартість приміщень зокрема та будинку в цілому. Оскільки роботи проводяться господарським способом без проектно-кошторисної документації, виконавців неможливо притягнути до відповідальності за недоброякісне виконання робіт та неякісні матеріали.

 

Вам також може сподобатися