У новому парламенті 10 народних депутатів представлятимуть Тернопілля

1516555П’ятьох депутатів виборці Тернопілля обрали за мажоритарними округами, ще п’ятеро – проходять у парламент за партійними списками.

За списком партії “Народний фронт” проходять два наші земляки Роман Заставний та Володимир Соляр. Перший особливого представлення не потребує – це колишній мер Тернополя. А ось про другого варто нагадати – Володимир Соляр проживає у місті Козова, йому 33 роки. Зараз Володимир – заступник командира добровольчого батальйону “Айдар”.
Роман Заставний у списку “Народного фронту” – 31-й, Володимир Соляр – 55-ий.
За попередніми даними “Народний фронт” набирає 21,63% голосів виборців, а це 48 місць у парламенті, плюс ще 10 місць – за рахунок розподілу відсотків тих партій, які не проходять у парламент. Тобто і Заставний, і Соляр є прохідними.

Партія “Блок Петра Порошенка”, за попередніми даними, теж отримує орієнтовно 58-60 місць у парламенті. Відразу у нову Раду потрапляє екс-голова Нацбанку, львів’янин Степан Кубів. Із Тернопіллям його пов’язує те, що він є уродженцем села Мшанець Зборівського району.
Ще двоє тернополян – Степан Барна (65-ий у списку) та Ігор Побер (67-ий), мають шанси потрапити у парламент від блоку Порошенка після формування коаліції. Частина людей, які отримали депутатські мандати, підуть працювати в уряді, відтак список посунеться на десяток осіб.
Ігор Побер у парламенті попереднього скликання представляв партію “УДАР”. Депутат Тернопільської облради Степан Барна у Верховну Раду потрапляє вперше.

Ще кілька представників Тернопільщини мали непогані шанси потрапити у парламент, однак трішечки недотягнули для проходження.
У списку Радикальної партії Олега Ляшка були колишній губернатор Тернопільщини Юрій Чижмарь (25-ий) та голова обласного осередку партії Святослав Півторак (52-ий).
Проте, результат у радикалів такий, що у парламент проходять близько 20 чоловік. Чижмарь може стати нардепом хіба у випадку входження Радикальної партії у коаліцію і відрядження п’ятьох осіб із списку у Кабмін, що навряд чи є можливо.

Проходження ВО “Свободи” у парламент поки що під знаком питання. Однак, навіть якщо це трапиться, у парламент вони зможуть провести орієнтовно 15-16 чоловік. Найближчий тернополянин у партійному списку свободівців – доброволець батальйону “Січ” Володимир Стаюра лише на 26-ій позиції.

Тернополян у прохідній частині виборчого списку “Опозиційного блоку” немає. Також нема тернополян і у прохідній частині списку “Самопомочі”.
У списку ВО “Батьківщина” депутат трьох попередніх скликань, тернополянин Василь Деревляний на 29-ій позиції. Однак, за попередніми даними, партії Юлія Тимошенко отримує у парламенті лише 17-18 місць.
Із тернополян у парламент міг потрапити і депутат Тернопільської міськради Петро Ландяк. У партійному списку “Громадянської позиції” він був під 6-им номером. Однак, за результатами виборів “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка не проходить у парламент.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися