Як я сперечався з російським телевізором
«Пощастило» застудитися – погода ж бо відповідна. А коли сидиш удома безвилазно – з неминучістю опускаєшся. Перестаєш, припустимо, голитися. Бо нащо? Одягаєшся в стару піжаму. Але що, звичайно, найбільш ганебне, так це те, що рано чи пізно починаєш сперечатися з телевізором.
Я тримався чотири дні, але на п’ятий все-таки почав.
Російський державний новинний канал, денний випуск новин. Перші двадцять хвилин – про звірства карателів київської хунти і, зрозуміло, титанічну хоробрість захисників «Новоросії».
Але тут раптом ведуча, красуня, зрозуміло, так вже у них в телевізорі заведено, каже:
– Ми, звичайно, ще повернемося до українських новин, а наразі – кілька слів про Росію.
Я аж здригнувся. Кричу їй:
– Нє, нє, нє! Стривайте, дівчино. Кому вона, ця Росія, цікава? Що ви, живете в ній, чи що? Давайте знову про бійців «Новоросії».
Але вона уперта. Красиві всі вперті. Гне свою лінію:
– У Бурятії випав сніг.
Я розгубився навіть і поки придумував досить уїдливу відповідь, співрозмовниця моя все-таки виправилася і перейшла до головного:
– М’ясо в борщі стає недозволеною розкішшю для багатьох жителів Києва…
Ось, це правильно. Це по-нашому, і це про важливе.
Який день – чи місяць? – стежу в соцмережах і на ТБ за суперечками росіян, розумних і не особливо, про те, вкрали вони Крим у сусідів чи все-таки повернули в рідну гавань. І злюся на них приблизно так само, як на красуню-телеведучу.
Ні, Крим – важлива тема, але в них тут під шумок цілу країну вкрали. Громадянам країни, яка називається Російською Федерацією, взагалі перестали розповідати, що з їхньою країною відбувається. Переселили всіх в уявну теле-Україну, де весело і страшно вибухають ракети «Точка У», йде в бій незламний «Моторола» і горять мирні селища. А також м’ясо в борщі стало розкішшю. А з «колишньої батьківщини» передають уривчасті якісь повідомлення без кінця і початку. Зрідка.
І нічого, всі задоволені, всі грають у цю гру.
Я, звичайно, не поет, в одне слово не вкладуся, але запропонуйте мені двома словами описати те, що відбувається в Росії з точки зору тамтешніх державних ЗМІ (та й недержавних теж), і я відповім, мабуть:
– Віртуальна реальність.
Більше про Росію до кінця жовтня 2014 року нічого достовірного невідомо.
Підготував Адам Стрижнюк
Джерело: proternopil.te.ua