На Тернопільщині відремонтували 5 км дороги міжнародного значення

4528 жовтня відбулося відкриття відремонтованої 5-тикілометрової ділянки автомобільної дороги М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече, що розташована поблизу с. Мишковичі Тернопільського району.

Стрічку урочисто перерізали голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк, заступник голови Тернопільської ОДА  Леонід Бицюра, начальник Служби автомобільних доріг в Тернопільській області Богдан Юлик.

«Цього року Тернопільська обласна державна адміністрація спільно зі Службою автомобільних доріг в Тернопільській області визначили ділянки автошляхів, які потребують  ремонту в першу чергу, – зазначив Олег Сиротюк. – В умовах обмеженого фінансового ресурсу, було вирішено сконцентрувати кошти державного та місцевого бюджетів на ремонтах ділянок доріг загальнодержавного значення, особливо тих, що проходять через районні центри, під’їздів до історичних пам’яток і ліквідації місць концентрації ДТП».

За словами Леоніда Бицюри, питання відновлення якості дорожнього полотна, включення  Тернопільщини в транспортні потоки – одне з пріоритетів облдержадміністрації. Ремонт об’їзної дороги біля Мишковичів слід було здійснити ще кілька років тому, адже вона належить до дороги міжнародного значення, через неї проходить великий потік транспорту.

«Тішить те, що наразі попри брак фінансування з боку держави  за об’ємами виконаних робіт з ремонту дорожнього покриття Тернопільщина посідає третє місце в Україні, – констатував Леонід Олексійович. – Хочеться вірити, що саме завдяки цьому ми зможемо скористатися нашою перевагою – вигідним географічним розташуванням області. Адже від якості доріг залежить економічне зростання краю. А саме через поганий стан доріг логістичні компанії оминали Тернопільщину. Як бачимо, поступово ця тенденція змінюється. Нам уже вдалося відновити дорожнє покриття на ключових напрямках області».

Ремонт ділянки дороги поблизу Мишковичів тривав з початку серпня. Працівники Служби автомобільних доріг в Тернопільській області відфрезерували 47 263 м2 покриття, вложили 9 279 т асфальтобетону, здійснили поверхневу обробку 33 300м2 покриття, роботи з ліквідації пучин, влаштування дренажу та водоскидів,  нанесли горизонтальну дорожню розмітку та встановили дорожні знаки згідно з дислокацією. Богдан Юлик запевнив, що нове дорожнє покриття на відремонтованій ділянці дороги служитиме не менше 10 років.

Довідково:

Станом на 28 жовтня  в області уже здійснено повну заміну 57,1 км дорожнього полотна.

При цьому використано 23 173 т гарячого асфальтобетону та 1 187 т чорного щебеню, а також влаштовано 16,6 км поверхневої обробки загальною площею 134 361 м2.

За кошти обласного бюджету (кошти з першої реєстрації транспортних засобів) відремонтовані дороги в населених пунктах Монастириська, Бучач, Підзамочок, Бережани, Борщів, Збараж.

Ямковий ремонт здійснено на 60 529 м2  автомобільних доріг, з них 59 111 м2 – це дороги державного значення. Ямковий ремонт струменевим методом виконано на 36 763 м2, а гарячим асфальтобетоном, відповідно на 23 766 м2.

Особливу увагу приділено ремонту автомобільної дороги «Тернопіль-Львів», під`їзду до с. Кривче Борщівського району, де розташована печера «Кришталева».

Вам також може сподобатися