Як правильно випрати пуховик?

stirka-puhovikaЧимало тернополянок чистять одяг самостійно. Пуховики і навіть вовняні пальта перуть самі. Одні економлять кошти сімейного бюджету, інші – час. Головне у цьому питанні – вибрати якісний рідкий миючий засіб.

Тернополянка Ірина Романюк носить переважно білі куртки та пуховики, відповідно, чистити таку річ треба дуже часто. Одного разу жінка вирішила скористатися порадою знайомих, і випрала пуховик самостійно.

-У мене пуховик білий, а в дитини – блакитний. Комірці і манжети швидко брудняться, особливо в сина. А здавати речі щотижня у хімчистку – дороге задоволення, – розповідає жінка. – Спочатку прала їх звичайними гранульованими порошками, але такий варіант не підходить, бо залишаються розводи. Знайомі, які продають пуховики, порадили прати їх на делікатному режимі з рідкими засобами. І головне – класти у пралку зелені тенісні м’ячики. Щонайменше п’ять штук я кидаю просто в барабан і по одному – кладу в кишені, тоді не збивається пух. Потім речі виймаю з машинки, струсила і повішала на вішак, – і проблем немає.

А тернополянка Людмила Лукіян у хімчистку носить лише подушки, а верхній одяг – свій і чоловіка – пере у машинці. Вона вже не раз прала навіть вовняне пальто.

– У мене чорне пальто, вовни у тканині десь відсотків 60, – розповідає жінка. – Колись носила його в хімчистку, але якось не було часу цим займатися, і вирішила випрати сама. Та й це набагато дешевше. І от ризикнула. Поставила програму на 30 градусів, режим прання звичайний, але менше обертів, і залила рідкий засіб. Раз спробувала – ніби нічого, потім другий і третій раз так прала, і пальто досі має гарний вигляд. Щоправда, воно чорного кольору – особливо чистити його не потрібно, лише – освіжити після літа.

Жінка каже, що ризикнула так зробити, бо річ не надто дорога – кілька років тому заплатила за пальто 500 гривень. А якби купувала річ за кілька тисяч, звісно, чистила б у хімчистці.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися