Мешканці Тернопільщині зловживають соціальними виплатами

1404222825Ряд кримінальних правопорушень, пов’язаних із шахрайським заволодінням коштами державного та місцевого бюджетів, які виділені та призначені для соціальних виплат як малозабезпеченим сім’ям, пільговим категоріям громадян та безробітним, впродовж 10 місяців 2014 року виявили працівники підрозділів Державної служби боротьби з економічною злочинністю Тернопільської області.

Правопорушення, каже начальник управління Василь Мокрицький, зафіксовані практично у всіх районах Тернопільської області.

Як правило правопорушники, з метою призначення їм соціальної допомоги, подають до державних органів влади ряд документів, у яких свідомо зазначають або приховують інформацію про соціальний стан (відомості щодо наявності рухомого та нерухомого майна, розмір одержаних доходів, тощо). На підставі таких документів компетентні органи призначають виплати в якості соціальної допомоги.

Крім цього, мають місце факти незаконного призначення та виплати допомог особам (опікунам), що доглядають за одинокими та престарілими громадянами, які формально виконують взяті на себе зобов’язання, а в окремих випадках взагалі перебувають за межами території нашої держави.

Відповідальність за такі вчинки передбачена статтею 190 Кримінального кодексу України.

З початку 2014 року працівники служби викрили 99 злочинів даної категорії. В результаті здійснення досудового розслідування по 83 кримінальних провадженнях особам оголошено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 КК України та 89 кримінальних проваджень скеровано до суду для розгляду.

Загальна сума встановлених на момент початку досудового розслідування збитків складає близько 2,1 мільйона гривень.

По кримінальних провадженнях, які направлені до суду, забезпечено відшкодування збитків на суму понад 500 тисяч гривень.

Вам також може сподобатися