У тенета телефонних шахраїв потрапила 39-річна тернополянка

25981-1u Спрацювала схема: «Ваш син у міліції, потрібні гроші».

За словами потерпілої, до неї близько першої ночі на стаціонарний телефон зателефонував невідомий і представився співробітником міліції. Він повідомив жінці, що її син став винуватцем аварії і за це йому загрожує кримінальна відповідальність. Уникнути проблем можна буде, заплативши гроші, – сказав невідомий.  Взяв він і її номер мобільного телефону та попросив, щоб вона постійно була з ним на зв’язку.

Збентежена жінка не стала нічого з’ясовувати, а кинулася виконувати усі умови незнайомця  – почала шукати гроші, аби владнати справи з міліцією. Їй вдалося зібрати 5300 гривень. Далі тернополянка сказала «рятівнику» свою домашню адресу і через чоловіка, який приїхав до неї, передала гроші.

Лише після цього жінка вирішила зателефонувати синові. З’ясувалося, що з тим все гаразд, а вона стала черговою жертвою телефонних шахраїв.

Наразі за фактом шахрайських дій відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України.

Правоохоронці закликають громадян бути пильними та обережними, не довіряти тим, кого не знаєте. Першочергово слід перевірити слова незнайомців, спробуйте якнайшвидше зателефонувати тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося. Якщо ж зробити це неможливо, тоді потрібно перевірити цю інформацію, звернувшись до працівників міліції.

Не піддавайтесь емоціям. У жодному разі, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів. Намагайтеся діяти розсудливо, зважено. Саме тоді ви зможете вберегти себе від шахраїв.

Якщо ж ви все ж опинились в подібній ситуації – не зволікаючи, телефонуйте «102». Ваше оперативне повідомлення дозволить правоохоронцям швидко відреагувати та затримати шахраїв.

Вам також може сподобатися