15 листопада дівчата вийдуть на вулиці міста в літніх сукнях

vlcsnap-2014-11-11-15h22m27s154Бійцям на Сході вкрай необхідні теплі речі. Аби зібрати гроші і пошити бушлати для українських бійців, Тернопільська самооборона майдану організовує акцію. В суботу, 15 листопада, о 15-й дівчата вийдуть на вулиці міста в літніх сукнях з плакатами “Холодно? А солдату на передовій?” Таким чином волонтери хочуть привернути увагу тернополян до проблеми воїнів, які мерзнуть на Сході. До участі в акції вже зголосилися дівчата з кількох міст України, а також з Риму.

Бійцям на Сході вкрай необхідні теплі речі. Якщо вони й отримують бушлати, то низької якості, – з меблевого синтепону, який збивається за 2-3 тижні, каже волонтер Ліля Мусіхіна. В Тернопільській самообороні майдану знайшли можливість шити якісні бушлати на напівшерстяному ватині. Вартість одного разом з комбінезоном – близько 600  гривень. Аби зібрати необхідні гроші і зігріти солдатів, волонтери організовують акцію.

– На сьогоднішній день в нас не залишилося жодного флісового костюма, тобто, якщо зараз прийде солдат, ми не маємо в що його одягнути. 1-2 бушлати – це дуже мало. Оскільки наші хлопці мерзнуть, ми вирішили, що зможемо померзнути трохи і ми. Для цього робимо таку, сподіваємося, Всеукраїнську акцію, – ми вийдемо в літніх сукнях, щоб люди зрозуміли, що хлопцям на передовій справді холодно. Їм холодніше ніж нам, бо ми вийдемо померзнемо – 15 хвилин одна, 15 хвилин друга, забіжимо в штаб – погріємося, вип’ємо кави. В них такої можливості немає. Для того,щоб люди зрозуміли наскільки нашим хлопцям холодно, ми вирішили роздягнутися, – розказує волонтер, представник штабу самооборони Лілія Мусіхіна.

Перші учасниці акції вже є.

– Перших двоє бажаючих вже є – це я і Ліля. Третя – Соломія Хома, яка сьогодні пробно ввечері вийде після інститута. Ну і наші знайомі, які побачили і хочуть якось долучитися до цього, – каже волонтер, представник штабу самооборони Анна Чорна.

Долучитися вже хочуть дівчата з кількох українських міст, та навіть з Риму. Відбудеться акція в суботу, 15 листопада о 15-й годині.

– Це такий фрагмент живої совісті для тих, хто спить і думає, що в Україні все добре, що його це не стосується. І це, знову ж таки, послання до тих, хто там нагорі. Хто невідомі рахунки мільйонні має і невідомо куди вони діваються. Ми все таки хотіли б, щоб вони дослухалися до нас. Це вже волання про допомогу і наш спосіб достукатися до людей. Якщо не допоможе – баняковий бунт ще ніхто не відміняв. Це одна з форм протесту, ми готові з баняками теж постукати тим, кому вуха позакладало. Сподіваємося, що нас почують. Врешті, ми готові і автомат в руки взяти, але зараз мусимо подумати про те, як вдягнути тих, хто зараз на передовій, – каже Ліля Мусіхіна.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися