Андрій Матрифайло: «У Тернополі є 9 «чорних» місць, де постійно стаються аварії»

matryfaylo5В аваріях травмувалось втричі більше людей

Водії Тернопільщини стали рідше порушувати правила дорожнього руху, однак наслідки ДТП стають дедалі важчими. Так від початку року внаслідок дорожньо-транспортних пригод загинуло понад півсотні людей. Серед них – двоє дітей. Якими правилами безпеки нехтують водії і чи можливо зробити їх більш відповідальними? Про це розповідає керівник обласного управління ДАІ  Андрій Матрифайло.

Найболючіше питання для працівників Державтоінспекції – аварійність на дорогах. Цього року статистика ДАІвців є далеко невтішною: попри загальне зниження аварійності значно зросло число травмованих.

– За десять місяців цього року на території області скоєно 1324 ДТП. Якщо цю цифру порівняти з минулорічною, то загалом спостерігається тенденція до зниження аварійності, проте рекорди б’ють автопригоди з потерпілими та загиблими.  Кількість тих, що зазнали травм через дорожні аварії, зросла майже на третину – це 391 особа, а кількість ДТП з летальними випадками зросла майже на 9% – це п’ятдесят троє людей.  Найчастіше причиною ДТП є порушення правил маневрування, перевищення безпечної швидкості руху, недотримання дистанції, керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Щодо останнього, то від початку року в області зареєстровано 107 автопригод, спричинених нетверезими водіями. Загалом цьогоріч працівниками ДАІ в області виявлено понад 21 тис. випадків порушень правил дорожнього руху. Це на 41% менше, ніж за аналогічний період минулого року, каже Андрій Матрифайло.

Протягом десяти місяців в області трапилося 47 автопригод за участю дітей. У результаті двоє дітей загинуло та 56 отримали травми. Причина кожної  четвертої ДТП – порушення неповнолітнім норми безпечної поведінки на дорозі, наголошує Андрій Матрифайло.

Загалом у Тернополі є дев’ять місць концентрації ДТП. Серед них: дамба тернопільського ставу, перехрестя вул. Протасевича – Гайова, Руська – Замкова, С.Бандери – Коновальця – Слівенська, С.Бандери – бульвар Д.Галицького, пр. Злуки, 55, Тарнавського 3-5 та поблизу технічного коледжу, С.Будного (об’їзна).

Поряд із проведенням профілактичних робіт для зменшення кількості ДТП у працівників автоінспекції з’явився ще один пріоритетний напрямок роботи – очищення лав ДАІвців від хабарників. Зі слів Андрія Матрифайла, на превеликий жаль, серед особового складу трапляються такі ганебні проступки. Приміром, з початку року задокументовано факт вимагання та отримання неправомірної вигоди  працівником автоінспекції. Нечистого на руку співробітника не лише звільнили з органів внутрішніх справ, а й порушили щодо нього кримінальне провадження.

– Користуючись можливістю через засоби масової інформації хочу звернутися до тих водіїв, котрі, так би мовити, звикли вирішувати «проблеми на місці», – наголосив полковник міліції. – Пам’ятайте, існує кримінальна відповідальність не лише за вимагання неправомірної вигоди, а й пропозицію. За такі дії передбачено штраф від 500 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та обмеження волі терміном до 4 років або позбавлення волі на той самий термін із конфіскацією майна. Кожен водій повинен розуміти, що за спробу дати хабара працівникові ДАІ він відповідатиме.

До слова, за останніх три  місяці задокументовано 27 фактів, коли водії, які допустили порушення правил дорожнього руху, намагаючись уникнути адміністративної відповідальності, самі свідомо провокували  працівників Державтоінспекції на вчинення корупційного правопорушення, пропонуючи останнім грошову винагороду. Тому, перш ніж озвучите співробітникові ДАІ пропозицію «розплатитися на місці», подумайте про наслідки. Коли ж навпаки, міліціонер відверто вимагає від вас гроші, задокументуйте цей факт і зверніться до правоохоронних органів.

Також на особливому контролі у Державтоінспекції ДТП за участі чиновників, держслужбовців та працівників органів внутрішніх справ. Такі «гріхи» притаманні й працівникам ДАІ. Поряд з відповідальністю, передбаченою законодавством, проводиться ще й службове розслідування. Після його завершення керівництво департаменту визначає міру покарання.

– Що стосується дотримання транспортної дисципліни серед особового складу управління внутрішніх справ в області, то працівниками ДАІ за десять місяців задокументовано 17  порушень ПДР співробітниками міліції, – каже Андрій Матрифайло. – Усі вони після проведення перевірки несуть дисциплінарну відповідальність, крім випадків керування у нетверезому стані. Такі працівники, згідно з нашими відомчими документами, підлягають звільненню. Загалом за керування у нетверезому стані від початку року звільнено 10 працівників УМВС.

Така велика увага до аварій за участю людей, які мали би бути взірцем для інших, пов’язана зі значним резонансом у суспільстві. Андрій Матрифайло наголошує, що керівництво Державтоінспекції не має наміру замовчувати такі справи, адже тут зацікавлені в тому, аби у структурі працювали лише відповідальні та законослухняні громадяни.

Джерело: Номер один

Вам також може сподобатися