На Тернопільщині навчають медиків-волонтерів з різних областей України

dscn9969Всеукраїнський збір-вишкіл медиків-волонтерів стартував 14 листопада у навчально-оздоровчому комплексі Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського «Червона калина»,  що у смт. Дружба Теребовлянського району.

Впродовж трьох днів близько 80 медиків-волонтерів з різних областей України братимуть участь у тренінгах та відпрацьовуватимуть практичні навички в умовах, наближених до польових.

«Метою вишколу є навчання медиків-волонтерів, які будуть відправлятися в зону АТО основам надання домедичної і медичної допомоги в умовах бойових дій, – зазначив співорганізатор вишколу, голова громадської організації «Білі берети» Андрій Салагорник. – Ми хочемо підготувати саме інструкторів, які будуть у своїх областях чи підрозділах навчати свій особовий склад наданню домедичної допомоги».

У програмі вишколу – тренінги «Основи евакуації», «Зупинка кровотечі при пораненнях», «Протокол АВС», «Серцево-легенева реанімація», «Відновлення прохідності дихальних шляхів», «Зупинка артеріальної кровотечі за допомогою  бинтів і смужок Целокс», «Десмургія» (накладання пов’язок, перев’язування, «Транспортування постраждалих» (Перенесення постраждалих на ношах), стрес-тест (відпрацювання практичних навиків на «умовному», штучно створеному полі бою).

«За статистикою, понад 60% учасників АТО помирає саме від втрати крові при пораненнях  кінцівок. Ситуація була б зовсім інша, якби бійці володіли навиками надання домедичної допомоги, – зазначив під час урочистого відкриття збору-вишколу заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра. – Тактична медицина має даватися не тільки для учасників військових дій, а також на рівні всіх, навіть цивільних  організацій, установ, освітніх, медичних закладів. Останні події вкотре доводять, що навиками поведінки в екстремальних умовах повинні володіти всі громадяни України».

Леонід Бицюра подякував усім волонтерам, учасникам, які знайшли час і можливість взяти участь у вишколі.
«Зараз ми маємо вдосконалити свої знання, передати їх  нашим  бійцям, – наголосив заступник. –  Якщо ми виконаємо цю задачу, я вірю, що буде збережено багато людських життів. Сподіваюся, вишкіл буде корисний і ефективний».

«Для мене важливо збагатити свої знання, щоб надати якісну допомогу пораненим  і мати можливість поділитися цими знаннями з іншими, – розповіла учасниця вишколу, волонтерка з м. Ніжин Чернігівської області Ірина. – Я розумію, що зараз хлопці в таких умовах, коли з ними немає професійних лікарів і від того, наскільки  вони самі чи люди, які знаходяться поряд, зуміють  швидко та ефективно надати якісну домедичну допомогу, залежить їхнє життя».

Всі учасники вишколу отримають сертифікати проходження медичних навчань.

Довідково: Захід відбувається з ініціативи громадської організації «Медичний загін спецпризначення «Білі берети», за підтримки Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського та Тернопільської обласної державної адміністрації.
Громадська організація «Медичний загін спецпризначення «Білі берети» створена у квітні 2014 року у Тернополі. Її метою є підготовка фахівців, які б володіли знаннями та навичками у галузях надання першої домедичної допомоги, організації надання медичної допомоги у надзвичайних, екстрених ситуаціях, при введенні військового стану та при масових заходах тощо.

Вам також може сподобатися