Біля печери Млинки знайшли скам’янілі рештки тварин девонського періоду

thumb_47204_news_mНезвичайну пам’ятку – плитку зі скам’янілими рештками тварин девонського періоду (412-358 млн років тому) знайшов на городі біля печери Млинки на Чортківщині тернопільський турист і член спелеоклубу “Кристал” Сашко Рибаков.
– Це хвилин 10-15 ходу від печери. Я пересаджував вишні, вибирав камінці і знайшов отаку-от штуку. Вона розмірами з дві долоні, – розповідає Сашко. – Спершу навіть подумав, що то якась облицювальна плитка. Хлопці з педагогічного, які бачили цей камінь, спокійно відреагували. Я зрозумів, що вони багато такого знаходять.
Відтак скам’янілості залишать в імпровізованому музеї при спелеохаті. Роздивитися знахідку зможе кожен відвідувач Млинків.
Але резонанс довкола камінця почався таки у соцмережах.
«Викопали в Млинках камінь з рештками якихось істот. Мо’ хтось знає, хто тут?» – це був перший пост Сашка у соцмережах про знахідку. Плитка зацікавила багатьох – люди почали розпитувати, що це. Пояснили геологи.
«Так, “цвяшки” – то тентакуліти (Tentaculita), жили в силурі-девоні, а черепашки – то брахіоподи, по фото можу визначити лише Rynchonella з товстими ребрами, решту – треба дивитися наживо, – пише у Facebook геолог Олена Волік. – Порода – вапняк (чортківський горизонт, жединський ярус (ниж­ній девон), там ще мала бути така сіро-коричнева шарувата крихка порода – то аргіліт».

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися