Зміни вступної кампанії 2015

1353590419_znoДворівневі тести, поєднання ЗНО і державної підсумкової атестації та неможливість використати сертифікати минулих років – такі зміни вступної кампанії 2015 чекають на абітурієнтів. До 1 грудня усі виші мають затвердити правила вступу, а з січня планують почати друк зошитів із тестами.

Зараз український центр оцінювання якості освіти працює над розробкою та апробацією дворівневих тестів з української мови і літератури та математики, кажуть організатори ЗНО. Триває громадське обговорення порядку проведення тестування. Вже зараз достеменно відомо, що ЗНО з української мови і літератури буде водночас і випускним іспитом, тому проведуть його у квітні. Сертифікати минулих років застосовувати не можна, тому кількість абітурієнтів у 2015 році зросте.

– Частина абітурієнтів, які мали плани на цей 2015 рік змушені будуть проходити ЗНО з усіх предметів, які їм будуть потрібні у виші. І це всі випускники, а їх є в області близько семи тисяч. Тому очікуємо до 8 тисяч абітурієнтів, – розповідає заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Внесли зміни у програму історії України. Тепер знову повернули запитання у тести про голодомор 32-33 років та УПА.

– Попереднім міністром були вилучені певні теми. Це є неприрустимим, якщо був голодомор, то він був. Хотіли би ми це прикрасити якимось іншими фразами, реченнями, на жаль, це дуже дорого коштує, це мільйони життів. Це буде включено у програму, – каже Юрій Шайнюк.

Поповнилась програма тестів і темами новітньої історії: Революція Гідності, п’ятий президент країни і війна.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися