На Тернопільщині обладнають приміщення для тимчасового проживання переселених громадян

img_0740Ремонт приміщень, придатних для тимчасового проживання переселених громадян проведуть в Тернопільській області. Кошти на це виділить Міністерство регіонального розвитку України. Про це повідомили під час засідання Міжвідомчого координаційного штабу, пов’язаного із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО. Його провів 21 листопада виконуючий обов’язки голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак.

«На даний момент уточнюється кількість в області об’єктів, які можливо переобладнати для тимчасового проживання переселенців, зазначив директор департаменту архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та енергозбереження ОДА  Володимир Харченко. – Наразі у районах запропонували 25 таких приміщень. Це установи комунальної власності різної площі. Після отримання остаточного їх переліку, будемо визначати найперспективніші об’єкти та проводити там ремонтні роботи».
Як додав Іван Крисак, в обасті є достатньо приміщень, які потребують незначного ремонту для переобладнання.

«Кількість переселених буде збільшуватись, адже з грудня припиняють видавати соціальні виплати на окупованих територіях, – зазначив виконуючий обов’язки голови. – Тож вирішенням питання поселення громадян даної категорії стане ремонт таких приміщень, як гуртожитки, будинки культури та інші державні установи. На це не потрібно затрачати величезні суми. А реалізація даної ідеї дозволить прийняти більшу кількість людей на території нашої області».
Громадяни, які тимчасово мешкають у державних установах, мають право продовжити термін проживання там у випадку виникнення певних труднощів.
«Одна з переселених сімей, яка проживає у соціальному гуртожитку, не може знайти відповідного житла, – повідомив Іван Крисак. – Ми пролонгуємо термін їх проживання у даній установі, поки громадяни не знайдуть квартири. Адже це питання проблемне, сім’я складається з шести чоловік, трьоє із яких – діти. Тому на пошуки квартири їм піде більше часу. Такі потреби має розуміти керівництво закладу, в якому тимчасово поселилася сім’я».

Після засідання штабу відбулась відеоконференція з іншими регіональними штабами під керівництвом заступника Голови ДСНС України Василя Стоєцького.
Під час неї розглянули питання соціального забезпечення тимчасово переселених осіб, отримання та розподілу гуманітарної допомоги для осіб даної категорії, організацію їх обліку та надання щомісячної адресної допомоги, вирішення питання із працевлаштування переселених осіб, розробку механізму відшкодування коштів за послуги Укрзалізниці з повернення мешканців Луганської області, підготовку будівельних майданчиків для розгортання будинків модульного типу для внутрішньо переміщених осіб.

«Станом на 21 листопада в Україні понад 472 тис переселених громадян, – повідомив Василь Стоєцький Питання підготовки приміщень для їх розселення під час зимового періоду контролюється міжвідомчими штабами. Проблем щодо невідповідності умов для проживання не виникає. Для населення території проведення АТО надійшло 380 тонн гуманітарної допомоги, яка включає харчі, одяг, засоби особистої гігієни, медикаменти. Уряд виділив 10 млн грн для потреб таких жителів. Щомісячну адресну допомогу призначили виплатили 23 тис. сімей переселених осіб на суму 51 млн грн. У трьох областях розпочали будівництво модульних містечок для тимчасового поселення громадян даної категорії. Там приймуть близько трьох тис осіб. Усі кошти, витрачені на послуги Укрзалізниці для переміщення осіб, що переселялись, компенсовуватимуть. При потребі запускатимуть додаткові потяги».

Довідково:

Станом на 21 листопада на Тернопільщині проживає 1779 тимчасово переселених осіб. Із них до Пенсійного фонду звернулись 625 осіб, 541 – нарахували і виплатили пенсію. У загальноосвітні заклади влаштували 32 дітей, у дошкільні заклади – 84. До базових центрів зайнятості звернулось 191 осіб, працевлаштували – 62 осіб. Виїхало з обасті 165 тимчасово переселених громадян.

Вам також може сподобатися