Через аварію пішов в АТО

thumb_48129_news_m Не розминулися. Зіткнення лоб у лоб двох автівок на Кременеччині назавжди перевернуло життя обох водіїв. Один втратив здоров’я, інший – дружину. Утім, саме другий виїхав на зустрічну смугу. Коли він постане перед судом, поки що невідомо

В аварії я втратив і машину, і здоров’я, – розповів у редакції 18 листопада Валерій Дунець. – Уже минуло майже п’ять місяців, а результатів розслідування – нуль. Поки сам не потурбую слідчих, ніхто до мене не телефонує.

Аварія, в яку потрапив пан Валерій, трапилась ще 9 липня у Кременці близько 21.20. Тоді «Жигулі» пана Валерія ВАЗ-2109 зіткнулись із ВАЗ-2104. Водій «четвірки», виїхавши на зустрічну смугу, влетів у «дев’ятку» пана Валерія. Як результат – його госпіталізували до лікарні з численними травмами.

Фото із групи у ВК “Типовий Кременець”

– В іншій автівці на момент зіткнення, як виявилось згодом, було четверо людей: водій В’ячеслав Мельник із села Білокриниця, його дружина і двоє товаришів, – пригадує пан Валерій. – Водій був нетверезим. Найбільше із тієї автівки постраждала його дружина – 20-річна Надія.

За фактом скоєння ДТП, як розповів чоловік, порушили кримінальне провадження. Справу вели кременецькі слідчі. За 16 діб після аварії Надія, так і не прийшовши до тями,  померла у лікарні. Тож справу передали з Кременця у Тернопіль. За весь час слідства, обурюється чоловік, слідчі з власної ініціативи майже не телефонували до  нього. Має він претензії і до проведення слідчих дій. Тому й припускає, що правоохоронці цю справу просто хочуть «спустити на гальмах». Також чув, що водій авто, з яким зіткнувся, може відкупитись, бо хвалився цим у селі.

– У Білокриниці тим часом почали ширитись чутки, що з нього нібито хочуть зробити психічно хворого, – обурюється чоловік. – А також кажуть, що той, ніби нічого не сталось, живе у своє задоволення.

Куди подівся Мельник
Не маючи жодної інформації, каже чоловік, він за якийсь час знову сам зателефонував до слідчого. Тоді і дізнався, що справу передали назад до Кременця, а В’ячеслава Мельника на Тернопільщині немає, бо він пішов в АТО. Мовляв, поки що нічого не можуть зробити.

– У селі Білокриниця я і сам колись жив, тепер живу у Київській області, – каже пан Валерій. – Приїхав 25 жовтня у село в гості і дізнався, що Мельник теж є. Його вдома не застав, бо він десь відпочивав з друзями. Зателефонував спершу до тернопільського слідчого, потім до кременецького. У Кременці сказали, що немає кого послати з працівників, бо всі залучені до виборів.

Тож загалом, як каже пан Валерій, картина така: його автівка розбита, продати її навіть на брухт, допоки іде слідство, він не може. Не може поки що отримати і страховки. Через проблеми зі здоров’ям ще не може працювати, а відтак забезпечувати сім’ю. А правоохоронці притягувати бодай до якоїсь відповідальності водія «четвірки» не збираються. Тому у день візиту у редакцію, 18 листопада, пан Валерій звернувся із заявою в обласну прокуратуру.

Куди ж подівся В’ячеслав Мельник, ми поцікавились у сільраді. Там підтвердили – чоловіка в селі немає, пішов в армію. Нещодавно приїжджав на кілька днів додому. Підтвердив інформацію про своє перебування телефоном і пан В’ячеслав.
– Я за кілька днів після похорону дружини пішов в армію, – каже він. – Мені спершу прийшла повістка, я не пішов, а потім став добровольцем. Хотів поїхати, трохи забутись.

Оголосять у розшук
Того злощасного дня, за словами чоловіка, він вранці посварився з дружиною. Вона поїхала до батьків у село, а ввечері зателефонувала і попросила її забрати. Мовляв, нема ані таксі, ані автобуса. А він відпочивав із друзями.

– Коли майже приїхали, я пішов на обгін буса, – каже він. – Дощ ішов. І вже під час обгону побачив, що на мене їде машина, вона була без фар. Я вивернув убік, і він теж – і так пішли лоб в лоб.

Пив чи не пив, каже чоловік, уся інформація є у міліції. А загалом про подробиці слідства він не в курсі, бо в армії.

– Коли я приїду додому, то піду у райвідділ, – додає він. – Я нікуди не втікав, усі знають. Я у міліції казав, що йду в армію. Один раз мені кременецький слідчий телефонував, щоби я з’явився. Але мене тоді не відпустили.

Тим часом правоохоронці, як повідомили нам у прес-службі обласної міліції, збираються подавати пана В’ячеслава на всеукраїнський розшук. Мовляв, цього вимагає процедура. А ще тут не розуміють причин занепокоєння Валерія Дунця.
– Результати всіх експертиз свідчать не на користь В’ячеслава Мельника, – кажуть у прес-службі. –  І він сам не відхрещується від вини. І оскільки він не втікав з місця аварії, то причин для його затримання не було. До того ж 19 серпня В’ячеслава Мельника мобілізували. Наразі він перебуває в АТО, але уже в добровольчому батальйоні.

Проте 19 листопада, кажуть у прес-службі, пану Мельнику вже було оголошено про підозру за статтею 286, ч. 2 «Порушення правил безпеки дорожнього руху».Та як і коли зможуть повернути чоловіка з АТО, у міліції поки що сказати не можуть.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися