У Тернополі реанімують бібліотеку-довгобуд!

bibliotekГоловний довгобуд Тернопільщини – обласну універсальну наукову бібліотеку, що майже 30 років, як чиряк, залишається недобудованою в самісінькому центрі Тернополя, нинішня обласна влада має намір реанімувати.
З розвитком інформаційних технологій бібліотека в класичному розумінні цього слова сьогодні не є настільки затребуваною, як ще 15-20 років тому.

– У нас є план завершення ремонтних робіт обласної бібліотеки та створення на її базі мистецько-просвітницького центру. Напрацьовується схема проведення інвестиційного конкурсу. Потенційно у приміщення бібліотеки можемо перемістити, окрім бібліотеки з бульвару Т. Шевченка, інші установи. До прикладу, музичне училище, художній музей чи, можливо, виставковий зал. При цьому всі об’єкти мають бути одного рівня. Дуже складно зробити конкурс, де один об’єкт – комунальний, інший – державний, – повідомив заступник голови ТОДА Леонід Бицюра.

Обласна бібліотека є державним об’єктом, тому ним опікується управління капітального будівництва ОДА.

– Ми підготували звернення до Кабінету Міністрів, щоб на область передали універсальну бібліотеку. Сподіваюся, вище керівництво держави проти не буде, але є певні процедури, яких необхідно дотриматись, – додав Леонід Олексійович.

Зауважимо, що свого часу попередній мер Тернополя Роман Заставний виношував ідею створення на базі бібліотеки ІТ-центру. Також була пропозиція об’єднати зусилля облради, ОДА, міської ради і ВНЗ профінансувати добудову цього об’єкта, а згодом розділити частки власності пропорційно до внесених коштів. На жаль, всі вузи відповіли відмовою, мовляв, їм така пропозиція не цікава, бо у них є свої бібліотеки. За останніми оцінками, для завершення робіт у бібліотеку потрібно вкласти приблизно 30-35 млн. грн.

P.S.: Вирішення піднятої проблеми буде ускледнено тим, що міськ арада і досі не закріпила земельної лділянки за цим об’єктом

Джерело: Номер один

Вам також може сподобатися