Тернопільська облрада хоче запровадити у школах нову навчальну дисципліну

007Тернопільська облрада просить керівництво держави впровадити у закладах освіти обов’язкову для вивчення окрему навчальну дисципліну «Українознавство».

Про це йдеться у звернені депутатів до Верховної Ради, Кабінету міністрів та Міністерства освіти, прийнятому на сьогоднішній сесії облради.

У ньому депутати висловлюють занепокоєння тим, що дедалі очевиднішими стають впливи політичних і моральних криз та моральної деградації, глобалізації суспільства та відірваність підростаючого покоління від народного ґрунту, підміна загальнолюдських морально-етичних цінностей молодіжною субкультурою.

«Це спонукає до необхідності використання культурної і педагогічної спадщини українського народу, пошуку оптимальних шляхів морального та етичного виховання молодого покоління на основі відродження народних звичаїв і традицій», – переконані депутати облради.

Вони зазначають, що із проголошенням незалежності України з 1992 по 1998 роки у закладах освіти Тернопільської області були впроваджені уроки народознавства. Але у з зв’язку з обмеженням кількості годин варіативної складової навчального плану в 2008 році у більшості навчальних закладів призупинено вивчення народознавства та українознавства, що негативно вплинуло на збереження етнічної самоідентифікації молодого покоління в умовах загрози глобалізму.

«На даному етапі окремі теми з українознавства вивчаються на уроках української літератури, географії, історії, музики, тощо, що не створює основу пізнання себе як українця. Ця духовна порожнеча відірваності від рідного формує процеси денаціоналізації та  історичного безпам’ятства, виховує  національну меншовартість, манкуртизм, яничарство, аморальність та шовінізм.Українознавство, за концепцією Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, сприяє виробленню моделі розвитку української спільноти на основі пізнання себе як етносу, нації і держави у минулі часи та сьогодні в полікультурному середовищі і часопросторовій взаємозалежності. Це – незамінна філософія і політика держави», – сказано у зверненні.

Відтак депутати просять впровадити у закладах освіти обов’язкову для вивчення окрему навчальну дисципліну «Українознавство».

Джерело: 0352

Вам також може сподобатися